POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 11.151 m² tarla icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045354
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : KARGALI MAH. / POLATLI
: 11151
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 31.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4615 Esas
Muhammen Bedeli
:
55,758 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi 1. kat, Mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/4615 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 279 Ada, 107 Parsel, KARGALI Mahalle/Köy, Keloğlan Mevkii, Ankara ili, Polatlı ilçesi, Kargalı mah. Keloğlan mevkii, 279 ada, 107 parselde kayıtlı TARLA nitelikli taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. taşınmazın bulunduğu bölge; Tarım Arazisidir. (Kültür Arazisi) Kıymet Taktirine konu taşınmaz, Polatlı İlçe Merkezine uzaklığı yaklaşık 11 km dir.Kargalı Mahallesi Yerleşim Alanı, kıymet takdirine konu taşınmazın kuşbakışı 5km güneyinde kalmaktadır. Kıymet takdiri konusu taşınmaz, kuru tarım arazisidir.Taşınmazın, kadastro paftasında ve mevcut fiili zeminde yola cephesi bulunmamaktadır. Taşınmazın 1,3 km güneyinde Polatlı Haymana Karayolu geçmektedir.Taşınmazın fotoğraf görüntüsünden görüleceği üzere %3-4 eğim bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde, yapı ve ağaç vb müştemilat bulunmamaktadır.Taşınmaz, yamuk bir geometriye sahip olup, Killi tınlı toprak yapısındadır.Taşınmazın havalandırma kapasitesi yüksek olup verimli kuru tarım arazidir.Taşınmaz üzerine kuru tarıma uygun buğday, arpa, nohut, mercimek, vb tarım mahsulleri ekilebilmektedir.Ankara Eskişehir Karayolu, taşınmazın kuşbakışı 8 km batısında kalmaktadır. bahse konu taşınmazın bulunduğu bölgede 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planının bulunduğu bilgisine yer verilmiştir. Ankara ili Polatlı ilçesi Kargalı köyü 1971 parsel sayılı taşınmaz (3402 sayılı kanunun 22-a maddesi kapsamında uygulama görmüş olup yeni 279 ada 107 parsel numarasını almış olan) taşınmazın tamamı bankamıza ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve dosyamıza ipoteklidir. Taşınmaz Tarla hisseli olup, 1/2 hissesi Hamiyet Kaya (hisse miktarı: 5.575,88 m²), 1/2 hissesi Tuğrul Kaya ( hisse miktarı: 5.575,88 m² ) adına kayıtlıdır. TARLA'nın tamamı satılarak paraya çevrilecektir.
Adresi : Kargalı Mahallesi, Keloğlan Mevkii, 279 Ada,107 Parsel, Polatlı /Ankara Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 11.151,75 m²
Arsa Payı : Takyidattaki gibidir
İmar Durumu : taşınmazın bulunduğu bölgede 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planının bulunduğu bilgisine yer verilmiştir.
Kıymeti : 55.758,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi 1. kat, Mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4615 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR