POLATLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ankara/Polatlı'da 80.543 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

POLATLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061920
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GEDİKLİ MAH. / POLATLI
: 80543
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,610,874 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 14:45
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili Polatlı ilçesi Gedikli Mahallesi Köyaltı Mevkii yeni 286 ada 3 parsel (eski 156 parsel) sayılı taşınmaz Tarla niteliğinde olup, 80.543,73 m² yüz ölçümlüdür. Polatlı Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün yazılarında taşınmazda imar planının bulunmadığı bilgisine yer verilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölge Kültür arazisi yani tarım arazisidir. Gedikli Mahallesi yerleşim alanının 50 metre güney batı bitişiğinde yer almaktadır. Ankara - Eskişehir Karayoluna yaklaşık 5 Km mesafededir. Polatlı ilçe Merkezine yaklaşık 21 Km mesafede yer almaktadır. Taşınmaz yamuk bir geometriye sahiptir. Kumlu Tınlı toprak yapısındadır. Üzerinde kuru tarıma uygun buğday, arpa, yulaf, nohut, mercimet vb. ürün yetiştiriciği yapılabilir. Düz bir topoğrafyaya sahiptir. Taşınmazın kuzey ve doğu bitişiğinde yola cephelidir. Taşınmaz üzerinde kıymet takdiri yapıldığında herhangi bir tarım mahsulü ekili olmadığı ancak herk edilmek üzere sürüldüğü gözlenmiştir. Taşınmazın kuzey cephesinde yer alan yol Hacıtuğrul- Gedikli Yolu diye geçmektedir. Taşınmazın üzerinde yapı ve ağaç vb. mahdesat bulunmamaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmamaktadır. Taşınmazın m² değeri 20,00 TL dır.
Yüzölçümü : 80.543,73 m2
Kıymeti : 1.610.874,60 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ile Mahkemeve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 si ile Mahkeme ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında teminat vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR