KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kaş'da tarım arazisi icradan satılıktır

KAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928403
Şehir : Antalya / Kaş
Semt-Mahalle : BEZİRGAN MAH. / KALKAN
: 200
Yayınlandığı Gazeteler

KAŞ AYDIN HABER 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/304 Talimat
Muhammen Bedeli
:
20,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ /ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAŞ
İCRA DAİRESİ

2018/304 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Antalya İli Kaş İlçesi Bezirgan Mahallesi Köyiçi Mevkii, 208 ada 214 parselde mukim 200 metrekare alana sahip tapu kayıtlarında zeytinlik vasfındaki taşınmazdır. Taşınmazın Niteliği: Taşınmaz tapu kaydında zeytinlik vasfında olmasına rağmen üzeri tamamen maki bitkileri ile kaplı durumda olup, tarımsal amaçlı olarak kullanılamamaktadır. Fiili durum itibariyle makilik durumdadır.Taşınmazın Üzerindeki Varlıklar: Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup, delice zeytin, pırnal, geven türü maki bitkileri ile kaplı durumdadır. Taşınmaz üzerinde uzun yıllar öncesinde aşılanmış az sayıda aşılı zeytin ağaçları görülmekte olup, maki bitkileri baskısı altında kalmış, yabani formda ve verimsiz haldedirler.Taşınmazın Topografik Yapısı: Taşınmaz ortalama %35-40 eğime sahip bir zemin ve topoğrafyaya sahiptir. Taşınmazın Toprak Yapısı: Taşınmaz killi tınlı, çok taşlı, zeminde bloklar halinde kaya kütlesi bulunduran, toprak işlemesi yapılamayan bir yapıya sahiptir. Taşınmazın Sulama Durumu: Taşınmaz üzerinde yetiştirilebilir bitki türünün büyüme devresinde ihtiyaç duyduğu sulama suyu ihtiyacının ekonomik olarak karşılanamadığı kıraç alanlardandır. Taşınmazın Mevki, Yol Durumu ve Alt Yapı Özellikleri: Taşınmaz mahalle merkezi dışında yer almaktadır. Taşınmaza ait kadastro haritasında yol olmasına rağmen zeminde ulaşım yolu bulunmamaktadır. Taşınmaz etrafında aynı yapıda araziler bulunmakta olup, yoğun makilik sebebiyle taşınmaza ulaşılamamaktadır. Elektrik, su, telefon gibi alt yapı hizmetleri mevcut değildir. Taşınmaz Akdeniz manzarasına sahip olup, Kalkan Mahalle merkezini görmektedir. Kalkan Mahalle merkezine kuş uçuşu 2 km mesafededir. Taşınmaz denize 50 metre mesafede bulunmaktadır.Kaş Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 29.05.2018 tarih ve E.5997 sayılı yazılarında taşınmaz için "uygulama imar planı içerisinde değildir, 1. Derece Doğal Sit Alanı içerisinde kalmaktadır." denilmektedir.
Adresi : Bezirgan Mah. Köyiçi Mevkii Kaş / ANTALYA
Yüzölçümü : 200 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :Uygulama imar planı içerisinde değildir, 1. Derece Doğal Sit Alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 20.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif Haciz , İpotek ve Mahkeme tedbiri vardır.
1. Satış Günü : 05/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KAŞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KAŞ BELEDİYESİ GİRİŞ KAT KAŞ /ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu satış ilanı İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ edilmeyenlere tebliğe kaimdir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/304 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR