BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Bozdoğan'da 13170 m² tarım arazisinin 3/4 hissesi icradan satılıktır (çoklu satış)

BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188242
Şehir : Aydın / Bozdoğan
Semt-Mahalle : KOYUNCULAR MAH. / BOZDOĞAN
: 13170
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/41 Talimat
Muhammen Bedeli
:
98,775 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 11:45
Satış Yeri
:
Yeni Mah. Bizim Evler Cad. No :10Bozdoğan Belediyesi Madran Parkı -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BOZDOĞAN İCRA DAİRESİ
2019/41 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın topografik yapısı hafif meyilli, meyil oranı %1-3 olup, bütün yönlerden özel mülkiyete haiz tarım arazileri ve/veya devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerler ile sınır olması nedeni ile genişletilmesi mümkün değildir. Taşınmaz; tapu kayıtlarında incir bahçesi olmasına rağmen halihazırda zeytin ve incir ağaçları ile kaplıdır. Taşınmazın imar ve ihyasının kısmen tamamlandığı, ağaçların bakımsız olduğu, paftasında yolu mevcut olup taşınmaz üzerinde sulu tarım yapılabileceği belirlenmiştir. Taşınmaz bitki yetiştirme kabiliyeti bakımından II. Grup topraklardandır. Bu topraklar yetiştirilecek bitkilerde bazı koşullar arar ve böylece yetiştirilecek bitki sayısını azaltır. Daha uygun tarım tekniği ister. Su ve rüzgar erozyonuna düşük oranda maruzdur. Toprak derinliği ideal derinlikten biraz azdır. Tuzlanmaya ve alkaliliğe düşük derece elverişlidir. Taşınmazın toprak yapısı, arazinin topografik durumu, çevre koşulları, yol durumu, yerleşim yerine olan mesafesi ve serbest piyasa alım-satım rayiçleri göz önünde alındığında bilirkişilerce üzerindeki ağaçlarla birlikte metrekare birim fiyatı 10,00-TL olarak belirlenmiştir. Taşınmazın 3/4 hisse oranı borçluya aittir.

Adresi : Aydın İl, Bozdoğan İlçe, 636 Parsel, KOYUNCULAR Mahalle/Köy, Yayalık Mevkii
Yüzölçümü : 13.170,00-m2 (3/4 hissesi borçluya aittir.)
Arsa Payı : Yok
İmar Durumu : İmar planı sahası ve köy yerleşik alanı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 98.775,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Yeni Mah. Bizim Evler Cad. No :10Bozdoğan Belediyesi Madran Parkı -

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmazın topografik yapısı hafif meyilli, meyil oranı %1-3 olup, bütün yönlerden özel mülkiyete haiz tarım arazileri ve/veya devletin hüküm ve tasarrufu altındaki yerler ile sınır olması nedeni ile genişletilmesi mümkün değildir. Taşınmaz; tapu kayıtlarında incir bahçesi olmasına rağmen halihazırda zeytin ve incir ağaçları ile kaplıdır. Taşınmaz doğu-batı yönünde 4 terastan (mandal) oluşmakta olup; 1. Mandalın yeni tesis 2 yaşında incir olduğu, dalama sulama sistemi kurulu olduğu, imar ve ihyasının tamamlandığı, diğer mandalların ise verim çağında zeytin ve incir ağaçları olduğu, bu bölümlerin imar ve ihyasının ise yeterince yapılmadığı, ağaçların bakımsız olduğu, paftasında yolu mevcut olup taşınmaz üzerinde sulu tarım yapıldığı belirlenmiştir. Taşınmaz bitki yetiştirme kabiliyeti bakımından II. Grup topraklardandır. Bu topraklar yetiştirilecek bitkilerde bazı koşullar arar ve böylece yetiştirilecek bitki sayısını azaltır. Daha uygun tarım tekniği ister. Su ve rüzgar erozyonuna düşük oranda maruzdur. Toprak derinliği ideal derinlikten biraz azdır. Tuzlanmaya ve alkaliliğe düşük derece elverişlidir. Taşınmazın toprak yapısı, arazinin topografik durumu, çevre koşulları, yol durumu, yerleşim yerine olan mesafesi ve serbest piyasa alım-satım rayiçleri göz önünde alındığında bilirkişilerce üzerindeki ağaçlarla birlikte metrekare birim fiyatı 12,00-TL olarak belirlenmiştir. Taşınmazın 3/4 hisse oranı borçluya aittir.

Adresi : Aydın İl, Bozdoğan İlçe, 587 Parsel, KOYUNCULAR Mahalle/Köy, Yayalık Mevkii
Yüzölçümü : 14.500 m2 (3/4 hissesi borçluya aittir.)
Arsa Payı : Yok
İmar Durumu : İmar planı sahası ve köy yerleşik alanı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 130.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 11:51 - 11:56 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 11:51 - 11:56 arası
Satış Yeri : Yeni mah. Bizimevler Cad. NO :10Bozdoğan belediyesi Madran Parkı -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/41 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR