BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Karesi'de üzerinde samanlık ve ahır bulunan 1.684 m² tarla icradan satılıktır

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081791
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : YAYLACIK MAH. / ŞAMLI
: 1684
Yayınlandığı Gazeteler

MARMARA BÖLGE 13.11.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4887 esas
Muhammen Bedeli
:
49,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Balıkesir Adliyesi 1. İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2016/4887 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli Karesi İlçesi Yaylacık Mahallesi 122 ada 3 parsel 1.684,67 m2 bahçe Yaylacık mah No:104 adresindedir. parsel üzerinde halen samanlık ve hayvan ahırı tarzında iki adet bina bulunmaktadır. Etrafında 1-2 katlı köy yaşamına uygun tarzda konut ve hayvan besi damaları bulunmaktadır. ön cephesindeki yol stabilize kaplıdır. Elektrik,su,yol, kanalizasyon gibi alt yapı hizmeti mevcuttur. Taşınmazdan şehir merkezine ulaşım özel oto veya dolmuşlar ile sağlanmaktadır. taşınmaz üzerinde tek katlı kargir tarzda samanlık binası olup tuğla duvarları ve iç ve dışı sıvasıdır. Çatı örtüsü ahşap mertekli ve kiremit örtülüdür.bitişiğindeki bina düşey beton hatıl ve tuğla duvarları çatışı ahşah mertekli ve kiremit kaplıdır. ön cephesinde oluklu galvanizden çatısı olan sundurma bulunmaktadır. iç kısmında tabanları beton kaplıdır. iki yapının takribi kullanım alanı 144.00 m2 dir. Malik tam hisselidir.
Kıymeti : 49.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADLİYESİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4887 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR