VAKFIKEBİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Beşikdüzü Akkese Mahallesi'nde fındık bahçesi ve kargir ev mahkemeden satılıktır

VAKFIKEBİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053934
Şehir : Trabzon / Beşikdüzü
Semt-Mahalle : AKKESE MAH. / BEŞİKDÜZÜ
: 3539
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,032,740 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Vakfıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon Beşikdüzü Akkese Mah. Güney ( Bük) mevkii , 157 Ada, 8 Parsel,Satışa konu taşınmaz tapuda üzerinde 1 katlı kargir ev bulanan fındık bahçesi olarak kayıtlıdır. Keşif gününde parselin yaklaşık yarının fındık bahçesi vasfında olduğu, fındık dışı kalan alanlarda ise muhtelif cins ve yaşta meyve ağaçlarının olduğu tespit edilmiştir. Parselin arazi değeri 637.147,80TL olarak hesaplanmıştır.1769,85m²'lik alan fındık vasfındadır. Parsel üzerinde 9 adet mandalina, 1 yenidünya, 5 incir, 5 dut, 1 ıhlamur, 1 doğu ladini ağacı bulunmaktadır. Parsel üzerinde inşaat yapım izin belgesindeki bilgilere göre 110m² taban alanına sahip zemin kat +3 normal kattan oluşan dış sıvası ve boyası yapılmamış bina bulunmaktadır. Binanın çatısı yok diğer imalatları tamamlanmıştır. Halen mesken olarak kullanılmaktadır. Toplam inşaat alanı 440m² olarak hesaplanmıştır. %20 eksik imalat ve yıpranma oranı takdir edilmiştir. Bu yapının değeri 344.960,00TL olarak takdir edilmiştir. 2.nci yapı : Alt katı ahır , üst katı samanlık şeklinde inşa edilmiştir. Sıvası ve boyası yapılmamıştır. Taban alanı 48m² olarak ölçülmüştür. Toplam inşaat alanı 96m² olarak hesaplanmıştır Bu yapının bedeli 14.208TL olarak hesaplanmıştır. 3.YAPI : Bu yapı 50m² taban alanına sahiptir. Bir kısmının duvarları taş bir kısmının tuğla duvar şeklindedir. Çatısı yapılmamıştır. Sıvası ve boyası yoktur. %60 yıpranma ve eksik imalat takdir edilmiştir. Bu yapının değeri 29.400TL olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Akkese Mah. Güney( Bük) Mevkii Beşikdüzü / TRABZON
Yüzölçümü : 3.539,71 m2
İmar Durumu : İmar planı dışında kadastral parseldir.
Kıymeti : 1.032.740,42 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Vakfıkebir Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/09/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR