VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beşikdüzü Vardallı Mahallesinde fındıklık ve çalılık icradan satılıktır ( 11/48 hisse)

VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112147
Şehir : Trabzon / Beşikdüzü
Semt-Mahalle : VARDALLI MAH. / BEŞİKDÜZÜ
: 7868
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/600 Esas
Muhammen Bedeli
:
67,080 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
09.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. VAKFIKEBİR İCRA DAİRESİ

2019/600 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Beşikdüzü İlçe, 198 Ada, 17 Parsel, VARDALLI Mahalle/Köy, Mezere-Hanecivarı Mevkii, Çalılık ve fındıklık Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz tapuda çalılık ve fındıklık olarak kayıtlıdır. BORÇLU HİSSESİ 11/48 OLUP BU HİSSE SATILACAKTIR. Parsel üzerinde hakim olarak fındık yetiştirilmektedir. Beşikdüzü ilçe merkezine yakın olmakla birlikte konut yapımına uygun ve doğa manzaralıdır. Taşınmazın tamamı 292.712,12TL'dir.
Adresi : Vardallı Mahallesi Mezere-Hanecivarı Mevkii Beşikdüzü / TRABZON
Yüz ölçümü : 7.868,61 m2
Kıymeti : 67.080,00 TL( bu bedel borçlu hissesi olan 11/48 hisse bedelidir. )
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bu taşınmaz malın 0307,60m²'lik kısmı yol olarak kullanılmak üzere tapu kütüğünden terkin edilmiş olup ileride özel mülkiyete konu olabilecek hale geldiği takidred aynı şartlarda yeniden maliye hazinesi adına tescil edilir.
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 09/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Hükümet Konağı İcra Dairesi Vakfıkebir/Trabzon
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127 maddesi gereğince elektronik ortamda veya gazete ile yapılan ilanın satış ilanı yerine tebliğ edilmiş sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/600 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR