KARACABEY İCRA DAİRESİ

Bursa Karacabey'de 14900 m² zeytinlik icradan satılıktır

KARACABEY İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052030
Şehir : Bursa / Karacabey
Semt-Mahalle : İSMETPAŞA MAH. / KARACABEY
: 14900
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1457 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
319,500 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
KARACABEY ADLİYESİ 2.KAT TOPLANTI SALONU(SON KAT)Karacabey/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KARACABEY İCRA DAİRESİ
2018/1457 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Bursa İli, Karacabey İlçesi, İsmetpaşa mahallesi, Çakoroz mevkii, 447 parsel numarada,14.900.00. m² alanlı tamamı Tamer SÖKMEN adına tarla vasfında tapuya kayıtlı taşınmaz.
Bilirkişiler tarafından keşif tarihi itibari ile taşınmaza ilişkin olarak bilgilerin"..Parselin güneyinde yaklaşık 2.000,00 m2 'lk kısmı taşlık ve kayalık bir alan olduğu için üzerinde tarımsal faaliyet yoktur. Parselin diğer kısımları kapama zeytin bahçesidir.Parselin kuzeyinde Kadastro yoluna cephesi vardır. Parsel Güney yönüne % 7 ile 10 arası meyilli arazidir. Parsel üzerinde iyi bakımlı 320 adet zeytin ağacı vardır. Zeytin Ağaçlarının bir adedinin değeri yaklaşık 300,00 TL civarındadır.Söz Konusu Taşınmazın Mevkisi, konumu, ekonomik rayiç değerler dikkate alındığında arazilerin m2 sinin 15,00 TL Yapacağı tahmin edilmektedir." şeklinde bildirildiği anlaşılmıştır.
Adresi : İsmetpaşa Mahallesi Yüzölçümü : 14.900,00 m2
İmar Durumu : İmar Planı sınırlarında diğer tarım alanlarında kalmaktadır.
Kıymeti : 319.500,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtları gibidir.
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 04/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : KARACABEY ADLİYESİ 2.KAT TOPLANTI SALONU(SON KAT)Karacabey/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1457 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR