ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Bursa Muradiye'de üzerinde iki katlı hayvan ağılı olan 2701 m2 tarla icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036248
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : MURADİYE MAH. / ORHANGAZİ
: 2701
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 07.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1005 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
411,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2018/1005 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, 82 Ada, 13 Parsel, MURADİYE Mahalle/Köy, Bursa İli, Orhangazi İlçesi,Muradiye Mahallesi, Çukurlar Mevkii, 82 Ada, 13 Parselde, 2.701,00 m² tapu alanlı ve niteliği "TARLA" vasıflı taşınmazın tamamı.
Orhangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan verilere göre Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Muradiye Mahallesi, 82 Ada, 13 parsel sayılı yer özel ürün arazisi alanında ve %10 imar verilebildiği belirtilmektedir.
Taşınmaz boş tarla olup içinde ekili dikili her hangi bir tarımsal ürün bulunmamaktadır. Taşınmazın eğimi %1-2 arasındadır. Toprağı killi-tınlı taban suyu problemi olmayan derin profillidir. Taşınmazın kadastro yola cephesi vardır.
Tarla içerisinde 1 adet 1 katlı yapı (sundurma alanı), 1 adet 2 katlı yapı (hayvan ağılı) bulunmaktadır. 1 katlı sundurma brüt kullanım alanı 130,00 m² olarak hesaplanmıştır. 2 katlı hayvan ağılı net kullanm alanı 326,77 m² brüt alanı 361,00 m² olarak hesaplanmıştır.
1 katlı yapı (sundurma alanı); Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Sınıfına göre II. sınıf B Grubu yapı kategırisinde yapılmıştır. Zemini betonarme temel olup, çelik taşıyıcı kolonlar ile çelik makaslardan oluşmakta olup üzeri trapez saç kaplamadır. Çelik imalatların büyük bir bölümünde yüzey korozyonları oluşmuştur. Yapının güney - batı kısmında hayvan ağılı alanı bulunmaktadır.
2 Katlı yapı (hayvan ağılı) Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Sınıfına göre II. sınıf B Grubu yapı kategırisinde yapılmıştır. Zemin katı hayvan ağılı olarak kullanılmakta ve ön kısmında 1 adet oda bulunmaktadır. Pencereler çift camlı pvc profil olup, çeşitli noktalardaki giriş ve çıkış kapıları çelik profilden yapılmıştır. Üst kat na tamam durumda mesken nitelikli planlanmış olup, duvarlar tuğla üzeri sıvasızdır. Çatı ise ahşap karkas üzeri kiremit kaplamadır. Yapının tüm dış duvarları tuğla olup, sıva yapılmamıştır.
Taşınmazın içerisinde ayrıca sökülebilir prefabrik nitelikte bir sistem bulunmakta olup, taşınmaz kaydında ve ekonomik değeri bulunmadığı tespit edilmiştir.
Taşınmaz ilçe merkesine uzak konumda olup, İstanbul-İzmir otoyoluna yaklaşık 200 m, İznik gölüne ise yaklaşık 1.350 m mesafededir. Taşınmazın elektrik ve su abonelikleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 2.701,00 m²
Kıymeti : 411.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35-Orhangazi/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1005 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR