LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale/Lapseki'de tarla icradan satılıktır

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00958336
Şehir : Çanakkale
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/94 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
680,346 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Lapseki Adliyesi , Lapseki İcra Müdürlüğü Odası, LAPSEKİ/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ

2018/94 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 100 Ada, 30 Parsel, Gazi süleymanpaşa Mahalle, Kobaklı Mevkii, Taşınmaz tarım arazisidir. Gazi Süleymanpaşa köyü yoluna bitişik olan taşınmaz köye yaklaşık 1 km mesafede olup görüntü itibariyle kuzey-güney doğrultusunda 2 kısma ayrılmıştır.Taşınmazın güney yönündeki kısmı yaklaşık %2 eğime sahip olup üzerinde sulama amaçlı su kuyusu ve 9-10 yaşlarında şeftali ağaçları bulunmaktadır.Kuzey yönündeki kısmı ise yer yer farklı eğimlere sahip olup ortalama %15 eğimdedir ve üzerinde 6-7 yaşlarında şeftali ağaçları bulunmaktadır.Ayrıca üzerinde ağırlıklı olarak 16 yaşlarında kayısıdan oluşan 10 adet farklı ağaç bulunan taşınmaz tınlı toprak yapısına sahiptir.Taşınmazın 6338/27233 payı borçluya aittir.
Adresi :100 Ada, 30 Parsel, Gazisüleymanpaşa Mahalle, Kobaklı Mevkii Lapseki / ÇANAKKALE
Yüzölçümü : 27.233,00 m2
Hissesi : 6338/27233
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur. Lapseki Belediyesinin 25/04/2018 tarihli cevabi yazısında ilgili taşınmazın belediye sorumluluk alanı sınırları içerisinde kalmakta olduğu , imar planının sınırları dışında bulunduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 680.346,47 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Tapu kaydı dosyada mevcuttur. 2565 sayılı kanunun 28.maddesi gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.06.02.2007 tarihli bakanlar kurulu kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz.Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez.3402 sayılı kanunun ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.Bu parsel üzerindeki bağ kütükleri Ahmet ÖZ e aittir.
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Lapseki Adliyesi , Lapseki İcra Müdürlüğü Odası, LAPSEKİ/ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflar ıalıcıya aittir. KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde bu orandan veya yetkili makamlarca başka bir orandan alınması gerektiğine karar verilmesi halinde aradaki fark ve buna ilişkin faiz ve cezaları ihale alıcısına aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR