ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Çivril'de tarla icradan satılıktır

ÇİVRİL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980231
Şehir : Denizli / Çivril
Semt-Mahalle : SERASERLİ MAH. / ÇİVRİL
: 4270
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİVRİL 30 AĞUSTOS 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
32,031 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2019 09:50
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 09:50
Satış Yeri
:
ÇİVRİL BELEDİYESİ 3. KAT BEKLEME SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇİVRİL
İCRA DAİRESİ
2019/6 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Çivril İlçe, 128 Ada, 85 Parsel, SERASERLİ Mahalle/Köy, İNCE SAYI Mevkii, Taşınmaz tapu kayıtlarına göre tarla vasıflı olduğu ve halihazırda tarla olarak kullanıldığı belirlenmiştir. Keşif sırasında taşınmazın sürülü ve ekili olduğu görülen taşınmazın topoğrafik olarak düz taban arazisi olduğu, toprak yapısı olarak killi-tınlı-alüvyonlu toprak yapısında, toprak profili yüksek, drenaj ve su tutma kapasitesi yüksek 1. Sınıf tarım sulu arazisi niteliğinde olduğu gözlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölgede yoğun tarla bitkileri ile meyvecilik tarımı yapılmakta olup, taşınmaz örtü altı dahil bölgeye özgü her türlü bitkisel ürün yetiştirilmesine elverişli konumdadır. Şekil itibariyle uzun ince dikdörtgen şeklindeki taşınmazın kuzey-doğu cephesi boyunca DSİ kurumuna ait ana sulama kanalı geçmekte olup, kanal vasıtasıyla sulama imkanı mevcuttur. Seraserli Mahallesi meskun alanlarına kuş uçuşu uzaklığı yaklaşık 750 metre olan taşınmazın kadastral yolu olmamakla beraber ulaşım DSİ ana sulama kanalına ait tahliye yolu ile sağlanabilmektedir.
Yüzölçümü : 4.270,89 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 32.031,67 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 21/05/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : ÇİVRİL BELEDİYESİ 3. KAT BEKLEME SALONU
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV ile teslim masraflarıalıcıya ait olup, KDV bedeli ihale günü ihale alıcısı tarafından yatırılması zorunludur.. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR