DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli Honaz'da 9130 m² tarla icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050754
Şehir : Denizli / Honaz
Semt-Mahalle : KARAÇAY MAH. / HONAZ
: 9130
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 13.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3462 Esas
Muhammen Bedeli
:
27,088 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:15
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2019/3462 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 241 Ada, 1 Parsel, AŞAĞIKARAÇAY Mahalle/Köy, Gazi Yakup Mevkii,nde bulunan taşınmaz tapuda tarla vasfıyla kayıtlıdır. Kumlu-tınlı toprak yapısına sahip, kıraç tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz % 20-25 eğime sahiptir.Taşınmaz zeminde orman yolu ile ikiye ayrılmış durumdadır. Taşınmazın toprak derinliği oldukça sığ ve yer yer taşlılık problemi bulunmaktadır. Taşınmazın toprak yapısı, mevkisi, komşu taşınmazların durumları da göz önüne alındığında taşınmaz üzerinde tek yıllık ve çok yıllık kıraç tarım ürünlerinin yetiştirilmesine uygun olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz Aşağıkaraçay yerleşim alanına yaklaşık 6 km mesafededir. Taşınmaza virajlı ve dik bir ulaşım yolu ile ulaşılabilmektedir. Kış aylarında ve yağışlı günlerde zaman zaman taşınmaza ulaşımda sorunlar yaşanabileceği olasıdır. Taşınmazın hali-hazır bitki örtüsü incelendiğinde uzun zamandır ekilip biçilmediği bu nedenle de üzerinde çam fidanları geliştiği görülmüş olup, ancak fidanların henüz ekonomik değeri olacak yaşta olmadıkları anlaşılmıştır.
Adresi :Denizli İl, Honaz İlçe, 241 Ada, 1 Parsel, AŞAĞIKARAÇAY Mahalle/Köy, Gazi Yakup Mevkii
Yüzölçümü : 9.130,09 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 27.088,98 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3462 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR