DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Bağlar İlçesi Karakoç Mahallesi'nde 27537 m² sulu tarla icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044572
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEYDOĞU GÜNCEL 29.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21192 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/21192 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Bağlar İlçe, 135 Ada, 2 Parsel, Karakoç Mahalle, Sulu Tarla Nolu taşınmaz, Alınan bilirkişi raporunda, Taşınmazın Mardin karayolu Mardin istikametine doğru ilerlenirken doğru ilerlenirken Fabrika mahallesine yetişmeden hemen önce Yeşilvadi köy tabelası gösterdiği yönde devam eden sathi asfalt kaplı yoldan devam edilerek, Tavşantepe köyünden sonra ise sulama kanalınca devam eden yoldan, keşfi yapılmak istenen taşınmaza ulaşılmakta olduğu, taşınmazın yakın çevresinde yapılan keşifte DSİ sulama kanalının hemen yanında olmalarına karşın bölgedeki taşınmazlarda keşif günü itibariyle sulu tarım yapılmadığı, tarlalara ulaşımın güç olduğu ve tarıma engel olmayacak derecede eğimli olduğu, keşfe konu taşınmazın yakın çevresinde sadece köy tipi yerleşim yerlerinin olduğu, mevcut veya planlanan imar çalışması olmadığı ve taşınmazın yoğun nüfus alanlarından uzak olduğu, taşınmazın ancak yakın çevresinde bulunan köy yerleşim yerlerinde bulunan isteklilerin talep edebileceği bir konumda olması fiyatını ciddi oranda sınırlandırmakta olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Karakoç Mahallesi Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 27.537,36 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok, Bağlar Belediyesinin 10/04/2019 tarihli yazılarında planlama dışında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21192 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR