DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol/Özerli'de narenciye bahçesi icradan satılıktır (çoklu satış) Düzeltme İlanına Git

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018436
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : ÖZERLİ MAH. / DÖRTYOL
: 5805
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 29.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/608 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
679,018 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONUZEMİN KAT HATAY DÖRTYOL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2019/608 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Hatay İli, Dörtyol İlçesi , 162 Ada, 45 Parsel, Özerli Mahallesi, KİLİSECİK Mevkiisinde olup taşınmaz , üzerinde narenciye bahçesi vasıflı ve tapu kaydında da Bahçe vasfındadır.Taşınmaz üzerinde 20-25 yaş civarında mandalina ağaçları bulunmaktadır.Ağaçlar 5 metre sıklıkla dikilmiştir. Kumlu tınlı toprak yapısına sahip taşınmazın arazi yapısı düzdür. Dikdörtgene yakın şekle sahiptir.Taşınmaz kadastral yola cephesi olup ulaşım imkanı mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bölge belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır.Taşınmaz imar planı içnde olup tarım alanıdır.
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçe Merkezinin Güneybatısında , Özerli Mah. Dörtyol -PayasYolu İle Akdeniz Arasında Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 5.805,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı NAZIM İMAR PLANINDA TARIM ALANI OLARAK PLANLI Hatay İli Dörtyol İlçesi
Kıymeti : 679.018,40 TL
KDV Oranı : SATIŞ GÜNÜ İTİBARI İLE GEÇERLİ OLAN KDV ORANI
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri :HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONUZEMİN KAT HATAY DÖRTYOL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Hatay İli, Dörtyol İlçesi, 164 Ada, 9 Parsel, ÖZERLİ Mahallesi, KİLİSECİK Mevkiinde olup,taşınmaz fiili zeminde naranciye bahçesi vasıflıdır. Tapu kaydında da Bahçe vasıflıdır. Taşınmaz üzerinde 30-35 yaş civarında mandalina ağaçları bulunmaktadır. Ağaçlar 5 metre sıklıkla dikilmiştir. .Kumlu tınlı toprak yapısına sahip taşınmazın arazi yapısı düzdür. Dikdörtgene yakın şekle sahiptir. Taşınmaz kadastral yola cephesi yoktur,ancak zeminde arazi yolu mevcut olup ulaşım imkanı mevcuttur,taşınmazın bulunduğu bölge belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır.taşınmaz üzerinde damlama sistemi mevcuttur.
Adresi : Hatay İli Dörtyol İlçe Merkezinin Güneyinde Toki Konutlarının Batısında Ve Özerli Çayının Hemen Güneyinde Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 5.805,00 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Nazım İmar Planında tarım alanı olarak planlı
Kıymeti : 465.000,00 TL
KDV Oranı : SATIŞ GÜNÜ İTİBARI İLE GEÇERLİ OLAN KDV ORANI
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri :HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONUZEMİN KAT HATAY DÖRTYOL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Payas İlçe, 2599 Parsel, YAKACIK Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz fiili zemende naranciye bahçesi vasıflı ve tapu kaydıda tarla vasfında olan taşınmaz taşınmaz üzerinde 25 yaş civarında mandalina ağaçları bulunmaktadır, ağaçlar 6 mt x 5 mt sıklıkla dikilmiştir. Kumlu tınlı toprak yapısına sahip taşınmazın arazi yapısı düzdür. Dik dört göne yakın şekle sahiptir.,taşınmaz kadastral yola cephesi yoktur ancak zeminde arazi yolu mevcut olup ulaşım imkanı mevcuttur. Taşınmaz kadastro parsel niteliğindedir. Taşınmazın bulunduğu bölge belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır..Taşınmaz üzerinde damlama sulama sistemi bulunmaktadır.Taşınmaz imar planı içinde bulunmamaktadır.
Adresi : Hatay İli Payas İlçe Merkezinin Kuzeydoğusunda ,Otoyolun Batısında A ,Çağlalık Mahallesi Merkezine Yakın
Yüzölçümü : 15.000,00 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İMAR PLANI DIŞINDA KALIYOR
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : SATIŞ GÜNÜ İTİBARI İLE GEÇERLİ OLAN KDV ORANI
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri :HATAY İLİ DÖRTYOL İLÇESİ HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONUZEMİN KAT HATAY DÖRTYOL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
(Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/608 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR