GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 9782 m2 tarım arazisi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01084656
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
: 9782
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 16.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/138669 Esas
Muhammen Bedeli
:
195,063 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

İCRA DAİRESİ

2016/138669 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 129 Ada, 14 Parsel, ÇAKAL Mahalle/Köy, Büyüküce Mevkii, Tapu Kaydı: Gaziantep ili, Şahinbey İlçesi, Çakal Mahallesi Büyüküce Mevkii 129 Ada 14 Parselde bulunan 9.782,51 m2 yüzölçümlü ham toprak nitelikli taşınmazın tamamı Özellikleri: Taşınmaz Şahinbey ilçe merkezine yaklaşık 25 km. uzaklıkta, yeni adı Damlacık olan Çakal Mahallesinin 1,5 km. kuzeydoğusundadır. Yakın civarı halen zeytin ağaçlarının yoğunlukta olduğu kuru tarım alanıdır.Taşınmazın yola cephesi bulunmamakta, özel araçlarla 200 m. yakınına kadar ulaşılabilmektedir. Değerleme konusu parsel çok eğimli, ortaya doğru çukur, dere yatağı yapısına sahiptir. Bu nedenle toprak işlemesine ve tarımsal faaliyetlere uygun değildir.Parselin geometrik olarak belirli bir şekli bulunmamaktadır.Taşınmazın toprak yapısı tarımsal faaliyete elverişli değildir.Yukarıda sayılan olumsuzlukların yanı sıra değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bölgenin yatırımcılar tarafından tercih edilen ve uzun vadede değer artışı potansiyeli taşıması olumlu bir özellik olarak değerlendirilmektedir.
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar uygulaması yapılmamış kadastro parselidir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bulunmamaktadır. Büyükşehir Belediye 1/25000 ölçekli nazım imar planı içerisinde Dikili Tarım Alanına denk gelmektedir.
Kıymeti : 195.063,24 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/138669 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR