HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hilvan Hoşin'de 70.300 m² tarla hissesi icradan satılıktır

HİLVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128279
Şehir : Şanlıurfa / Hilvan
Semt-Mahalle : HOŞİN MAH. / HİLVAN
: 70300
Yayınlandığı Gazeteler

HİLVAN HABER 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/54 TLMT
Muhammen Bedeli
:
251,254 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
HİLVAN BELEDİYESİ KONFERANS SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HİLVAN İCRA DAİRESİ


2019/54 TLMT


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Hilvan İlçe, 14 Parsel, HOŞİN Mahalle/Köy, Satışa konu olan tarla niteliğindeki taşınmaz 70.300.00 metrekare alana sahip olup borçlunun hisse oranı 1/3 olduğundan 23.433.33 metrekare alan satışa esastır. Taşınmaz 2.sınıf sulu tarım arazisidir. Toprak yapısı itibariyle killi-tınlıbir yapıya sahip olup değişik eğimlere sahip erozyon ve drenaj sorunu olmayan organik maddece zengin kırmızı-kahverengi toprak grubundan olup orta derin profilli yapıdadır. İklim özelliği gereği yazları sıcak ve kurak kışları ılık ve yağışlıdır. Yörede nisbi nem oranının ve yağışın aylara göre dağılımının tarımsal açıdan uygun olması verimliliği artıran unsurdur. Taşınamz Hilvan ilçesine yakın olup girdi sağlama ve ürünlerin pazarlanması açısından olumluluk arz etmektedir. Taşınamzın değeri bu haliyle 251.254.50 TL'dir.
Adresi : Hilvan / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 70.300,00 m2
Hisse oranı : 1/3
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 251.254,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : HİLVAN BELEDİYESİ KONFERANS SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR