LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00524383
Şehir : Çanakkale
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.01.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/92 TALİMAT
Muhammen Bedeli
:
168,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.04.2017 10:30
İkinci Satış Günü
:
12.05.2017 09:30
Satış Yeri
:
Lapseki Adalet Sarayı - Lapseki İcra Müdürlüğü, Lapseki/ ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

LAPSEKİ

İCRA DAİRESİ

2016/92 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale İl, Lapseki İlçe, 226 Ada No, 45 Parsel No, Güreci Altı Mevkii Güreci Köyü Köyü, Taşınmazın imar planı bulunmamakta , kadastro paftasındaki parsellerin yözölçüm ve yol durumuna , emsal yapı karakteristiğine uygun il özel idaresince imar durumu verilerek belli koşullar ile inşaat yapmaya elverişli alanda bulunduğu , taşınmaz ön ve arka cepheden kadastral iki yola cepheli arsa cinsinde ,üzerinde iki kat dubleks mesken yapısı ve bahçe duvarlarının bulunduğu , yapı yığma kagir tarzda 8x10 ebatlarında inşa edilmiştir.Zemin katta hol,mutfak,wc,duş, salon , üst katta 3 oda banya wcduş şeklinde planlanmıştır.Yapının zemin kat ön ve arka yol cephelerinde ahşap sundurma tarzı açık terasları bulunmaktadır.Islak yüzeyler ve zeminler seramik kaplıdır.Kapılar ahşap,pencereler pvc,tüm iç ve dış yüzeyler sıva boyalı badanalıdır.Elektrik,su,pis su tesisatları mevcuttur.Taşınmaz köy merkezine 8-10 km , Lapseki ilçe merkezine 25 km mesafededir.Deniz kenarına 80-100 mt yakındır.Genel görünüm olarak mesken bakımsız olup, halihazırda yazlık olarak kullanılabilecek durumda olup sobalı ısıtmalıdır.

Adresi : Güreci Köyü - Lapseki /Çanakkale

Yüzölçümü : 208,00 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Ayrıntılı İmar cevabı dosyadadır.

Kıymeti : 168.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 13/04/2017 günü 09:30 - 09:40 arası

2. Satış Günü : 12/05/2017 günü 09:30 - 09:40 arası

Satış Yeri : Lapseki Adalet Sarayı - Lapseki İcra Müdürlüğü, Lapseki/ ÇANAKKALE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/92 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2017

BAĞLI İLANLAR

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR