BEYKOZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul Beykoz’da 714 m² bahçe icradan satılıktır

BEYKOZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139249
Şehir : İstanbul / Beykoz
Semt-Mahalle : ELMALI MAH. / TOKATKÖY
: 714
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 27.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/485 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
906,072 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 11:45
Satış Yeri
:
Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Toplantı Salonu Beykoz İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BEYKOZ İCRA DAİRESİ

2019/485 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : İstanbul İl, Beykoz İlçe, 183 Ada, 8 Parsel, ELMALI Mahalle/Köy, İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Elmalı Mahallesinde 183 ada 8 parsel sayılı 714,96 m2 miktarlı bahçe vasıflı, O*** Ö*** adına kayıtlı taşınmazın tamamının satışına hazırlık olmak üzere halihazır durumunun tespiti ile keşif tarih itibariyle piyasa değerini belirlemek üzere yukarıda yeri belirtilen taşınmaza gidildi. Taşınmaz üzerinde, yerinde gerekli incelemeler yapıldı. Gerekli ölçü ve notlar alındı, dosya içerisinde mübrez tapu kaydı yerine uygulandı. Söz konusu taşınmazın değerine etki eden tüm olumlu ve olumsuz faktörler göz önünde bulundurulması suretiyle tespit edilen ilgili hususlar ve elde edilen sonuçlar aşağıda değerlendirilmiş olup Dosyası içinde imar durumu bulunmamaktadır. İlgili belediyesinde yaptığımız şifahi araştırmaya göre; 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planı ve yapılaşma hakkı bulunmamaktadır. Taşınmazın dosyası içerisinde mübrez tapu kaydı bulunmaktadır. Beykoz Kadastro Müdürlüğünde yapılan şifahi incelemede çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazın alanı, boyutları, bulunduğu semt ve mevki itibariyle yerine uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Konu taşınmaz, İstanbul ili, Beykoz ilçesi, Elmalı Mahallesi, Kirazlı Yayla Caddesinden sola Lütuf Çıkmazına dönülerek 183 ada 8 parsele varılarak sağlanır. Taşınmaz batı yönde Lütuf Çıkmazı Sokağına, güney yönde Elmalı Polonezköy Yolu? na cephelidir. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle boş parseller ile konut amaçlı ve 2. Konut amaçlı yapılaşmalar mevcuttur. Yapılaşmanın düzensiz ve düşük yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar orta mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, orta düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımaktadır. Konu taşınmaz mahallinde, ancak kapıyı açan olmadığı için dışarıdan incelenmiştir. İstanbul İli, Beykoz İlçesi, Elmalı Mahallesinde 183 ada 8 parsel sayılı 714,96 m2 miktarlı bahçe vasıflı taşınmaz Lütuf Çıkmazı ile Elmalı Polonezköy Yolu kesişiminde yer almaktadır. Parselin geometrik şekli yamuktur, üzerinde kain bina, zemin + çatı arası katlı olup, kat mülkiyeti veya kat irtifakı tesis edilmemiştir. Taşınmazın Osman Özdemir tarafından ikinci ev, hafta sonu evi olarak kullanıldığı, komşularınca beyan edilmiştir. Parselin etrafı tel örgü ve demir korkuluklar ile çevrelenmiştir. Üzerinde doğal bitki örtüsü ve ağaçlar bulunan az eğimli parselde; zemin + çatı katı, 2 katlı yaklaşık 90 m2 oturum alanlı bina ve eklentileri mevcuttur. ADRES: Elmalı Mahallesi, Lütuf Çıkmazı No: 2 Beykoz /İSTANBUL olup taşınmazın tamamına Beykoz İcra Hukuk Mahkemesi tarafından 906.072,00-TL üzerinden kıymet takdir edilmiştir
Kıymeti : 906.072,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Toplantı Salonu Beykoz İstanbul

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/485 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR