KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri/Melikgazi'de bağ ve kargir ev mahkemeden satılıktır

KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092838
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : İNECİK MAH. / HİSARCIK-KIRANARDI
: 4101
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 Satış
Muhammen Bedeli
:
846,300 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Satışa konu taşınmaz Kayseri ili Melikgazi ilçesi Eğribucak (inecik) mahellesi 10835 ada, parsel 115 de tapuya kayıtlı 4.101,00 m² lik yüzölçümlü evl bağ niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz bağ vasfından olup, taşınmaz üzerinde bir adet iki katlı ev, bir adet tek katlı atölye yapısı,bir adet tek katlı kömürlük ile çeşitli cins ve yaşlarda ağaçlar bulunmaktadır. İki katlı ev yaklaşık 85.00 m² alana sahip olup iki katlı yığma kargir tarzda inşa edilmiş,dış cephesi sıvalı ve boyalı,iç oda duvarlı sıva üzeri boyalı,pencere doğramaları ahşap iç oda kapıları ahşap iç oda zeminlerinin ise şap beton olduğu tespit edilmiştir. Diğer yapı Atölye yaklaşık 45 m² lik alana sahip tek katlı yığma tarzda inşa edilmiş, yapının dış cephesi sıvalı ve boyalı iç oda duvarları sıva üzeri boyalı pencere doğramaları ahşap zeminleri şap beton olup yapının üzeri damdır,Kömürlük yapı yaklaşık 15 m²lik alanlı olup tek katlı yığma tarzda inşa edilmiş üzeri damdır.
Adresi: Taşınmaz Eğribucak Mahallesi Varinli Sok. No:15 Melikgazi Kayseri adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 4.101 m²
İmar Durumu: Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında iki katlı bağ ve sayfiye alanı ve kısmende yolda kalmaktadır.
Kıymeti: 846.300,00 TL
KDV Oranı: %18
1. Satış Günü: 08/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü: 10/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ
SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR