KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri/Talas'ta 1460 m² bağ mahkeme kararı ile satılıktır

KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091337
Şehir : Kayseri / Talas
Semt-Mahalle : TABLAKAYA MAH. / TALAS
: 1460
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
369,310 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Dosyada mevcut bilirkişi raporuna göre Satışa konu taşınmaz Kayseri ili Talas ilçesi Tablakaya Mahallesi1166 parselde tapuya kayıtlı 1.460,00 m² yöüzölçümlü bağ niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmaz Tablakaya Mahallesi Erciyes 3. Cad ÇömlekçiSok No;34 Talas Kayseri adresindebulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bir adet prefabrik yapı,bir adet depo yapısı , bahçe duvarları ve bahçe peyzajı gibi muhtesatlar ileçeşitli cins ve yaşta ağaçların bulunduğutespit edilmiştir. Prefabrik yapıyaklaşık50 m²yüzölçümünde fiilen mesken olarak kullanılmaktaolup, iki oda,salon, matfak nişi lv, wc, ve duş bölümlerindenoluşmaktadır.Yapının dış cephesisıvalıve boyalı, çatısı şıngıl kaplama, giriş kapısı dekoratif çelik kapı, pencereleri pvc ısı camlı ve demir korkuluklu, banyove lv-wcduvarlarıtavana kadar fayans kaplama iç oda duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı , oda zemin kaplamalar laminantparke, ıslak zeminler seramik kaplama mutfakta, mutfak dolabı ve tezgahı mevcut olup bu yapı soba ileısıtılmaktıdır." denilmektedir.

Adresi: Taşınmaz Tablakaya Mahallesi Erciyes 3. Cad ÇömlekçiSok No;34 Talas Kayseri adresindebulunmaktadır
Yüzölçümü : 1.460 m2
İmar Durumu :Taşınmaz 1/1000 ilçekli uygulama imar planı içerisinde olupy ayrık nizam ikikatlı bağ ve sayfiye konut alanı ve yol olarakplanlanmıştır., 1.460 m2 yüzölçümü
Kıymeti : 369.310,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR