KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kocaeli/Körfez'de 4400 m² tarlanın 1/9 hissesi icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053575
Şehir : Kocaeli / Körfez
: 4400
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/150 Talimat
Muhammen Bedeli
:
39,111 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 15:45
Satış Yeri
:
Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/150 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 0 Ada, 2004 Parsel, ŞEMSETTİN Mahalle/Köy, Köy Karşısı Mevkii, taşınmazın 1/9 Hissesi; Parselin doğusunda 2005, batısında 2003 parsel vardır.Kuzeyinde dere ve akıntıs güneybatısında kadastro yoluna cephesi bulunmaktadır.Çevresinde tarımsal olarak ekilip biçilmekte olan tarım arazileri mevcuttur.Şemsettin Köyü Kocaeli iline 38 km.Körfez İlçe merkezine 25 km.uzaklıktadır.Köylere gelen ana yollar asfattır.Bölgede genelde tarlalar ve seyrek olarak hayvan ve tavuk çiftlikleri bulunmaktadır.Ulaşımı kolay olup ilçe merkezlerinden köylere toplu taşıma araçları da çalışmaktadır.Bitki yetiştirme kabiliyeti bakımından fizyolojik toprak derinlikleri bazı yerlerde 22-35, 30-35 cm.olup bitki köklerinin gelişmesi için elverişli niteliktedir.Bölge itibariyle toprak yapıları orta alkali killi-kumlu-tınlıdır.Topraklarda tuzluluk ve alkalilik problemi yoktur.Arazi kullanma kabiliyeti bakımından III.IV.Sınıf Tarım Arazisi sınıfındadır.Bölgede yıllık yağış miktarı 760 mm üzerinde olup yağış rejimi bitki su ihtiyacına uygundur.Taşınmazlar,toprak yapısı ve toprak derinliği itibarıylaher türlü tarım yapmaya uygundur.Tuzluluk ve erozyon sorunu yoktur.Şehire yakın oluşu nedeniyle ulaşım ve pazarlama sorunu yoktur.Taşınmazın üzerinde ve bölgede yaygın olarak münavebeli tarım yapılmakta olup yaygın olarak buğday, kıvırcık, fiğ/yulaf, karpuz, ıspanak, dane ve silajlık mısır yetiştirilmektedir. Münavebelerde bölgenin, yağış ve iklim durumu göz önüne alındığında bir yılda iki tam ürün alınması da uygundur. TAŞINMAZIN 1/9 HİSSESİ OLAN 488,89 M2' si satışa çıkartılmıştır.
Adresi : Şemsettin Mah. Körfez / KOCAELİ
Yüzölçümü : 4.400 m2 (Taşınmazın toplam alanı)
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekte Nazım İmar Planları içerisinde kalmamaktadır.
Kıymeti : 39.111,20 TL
KDV Oranı : Satış günü yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/150 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR