BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Hüyük İlçesi'nde 5825 m² tarla icradan satılıktır

BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01005527
Şehir : Konya / Hüyük
Semt-Mahalle : İLMEN MAH. / HÜYÜK
: 5825
Yayınlandığı Gazeteler

BEYŞEHİR''İN SESİ 30.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/389 Talimat
Muhammen Bedeli
:
39,500 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
02.08.2019 15:00
Satış Yeri
:
Beyşehir Adalet Sarayı Mezat Salonu/Dalyan Mah.Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BEYŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/389 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Hüyük ilçesi, İlmen Mahallesi, Koru mevkii 1983 parsel'de kayıtlı 5.825,00 m2 yüzölçümüne sahip tarla niteliğindeki taşınmaz. Hisse oranı tamdır. Eğimli bir topoğrafyaya sahip olan arazinin, yükselti ve çukurlukları vardır, teraslı bir yapıya sahiptir. Eğim %6-8 toprak derinliği 30-40 cm.olup, kumlu-tınlı bir toprak yapısına sahip olup taşlıdır. Bölgenin genel olarak toprak yapısının özelliklerini taşımaktadır. Yapı bulunmamaktadır. Etrafı çevrili değildir. Sekiz kenarlı bir çokgen şeklinde olduğu görülmüştür. Bahçe içerisinde bulunan ağaçlar düzensiz olarak dikilmiştir. Farklı cins ağaç dikimi yapılmıştır. Bakım ve sulama faaliyetlerinin düzensiz olduğu, ağaçların budama ve bakımlarının yapılmadığı görülmüştür. Toplamda 90 adet değişik cinslerde ağaç vardır. Ağaçların değeri 4.550,00TL olarak belirlenmiştir. Bakımsız bir meyve tarlasıdır.İkinci sınıf sulu tarım arazisidir. Devlet eliyle baraj suyu kullanılarak kapalı sistem basınçlı sulama sistemi vardır. İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 39.500,00 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 02/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Beyşehir Adalet Sarayı Mezat Salonu/Dalyan Mah.Şehit İbrahim Bey Cad. No:103 Beyşehir/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/389 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR