KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya/İsmil Mahallesi'nde jeotermal kuyulu 30000 m² arsa mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040021
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : İSMİL MAH. / KARATAY
: 30000
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 Satış
Muhammen Bedeli
:
1,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 11:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/24 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, İsmil mahallesi, 591 Ada, 2 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; boş arsa olup, üzerinde yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Parselin kuzeybatı kenarına yakın kısmında etrafı tel örgü ile çevrilmiş yeraltı kuyusu bulunmaktadır. Bunun dışında taşınmazın üzerinde geçici ya da kalıcı yapı, tesis, baraka, çit, duvar, ağaç vs bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerindeki kuyunun jeotermal kuyusu olduğu, maliki müvekkili belediye olan jeotennal tesisin daha önceki sahipleri tarafından 2008 yılında kullanım amaçlı olarak açıldığı belirtilerek, bu nedenle yapılacak ekonomik değerlendirrmelerde kuyunun değerinin hesaplanmasına gerek olmadığı yönünde dosya içerisinde davacı vekilinin mahkemeye sunmuş olduğu 20.11.2018 tarihli yazı bulunmaktadır.Yakın çevresinde planlı yapılaşmalar tam olarak başlamamıştır. Yapılaşmalar genel olarak tarımsal ve mesken amaçlı yapılaşmalardır. Taşınmaz alışveriş ve iş merkezlerine,resmi kurumlara, ana yollara, büyük organize sanayi bölgelerine, otogar, hava limanı, YHT Garı,şehir merkezine uzak konumdadır. İsmil mahallesinde bulunan sosyal donatı alanlarına, sanayi bölgesine, termal tesislere , aile sağlığı merkezine, Pazar alanına, orta dereceli okullara yakın konumdadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden henüz gelişmemiş. Bölgenin Yol, Su Elektrik ve Kanalizasyon gibi alt yapısı bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden mevcut olanlarından yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.
Adresi : İsmil Mahallesi, 21861. Sokak Karatay/Konya
Yüzölçümü : 30.000 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Taşınmaz imar planında termal turizm alanı sahasına isabet etmektedir. İmar parametreleri E:1.00,TAKS:0,25 VE Yençok: 37.00 metre olarak belirlenmiş. Parsel uygulama görmüş olup imar parselidir. Mevcut durumu itibarı ile proje tanzim edilebilir Kısıtlılık durumu yoktur. Komşu taşınmazlarla teknik olarak aynı özelliğe sahiptir.
Kıymeti : 1.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR