KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 31900 m² kuru tarım arazisi icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040027
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : MEYDANKÖY MAH. / SELÇUKLU
: 31900
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 20.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10956 Esas
Muhammen Bedeli
:
127,600 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B Blok, Zemin Kat, Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/10956 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu ilçesi, Meydan Köyü, Uçoğlu mevkii, 1156 parsel, 12 cilt, 1125 sayfada kayıtlı, toplam 81.900,00 m2 yüzölçümlü tarla vasfında taşınmazın borçluya ait 319/819 hissesi (31.900,00 m2).
Kıymet takdirine konusu taşınmaz yapılan keşif tarihi itibarı ile üzerinde nohut ekili durumunda olup, üzerinde yapı, ağaç ve su kuyusu bulunmamaktadır. Taşınmazın yola cephesi bulunmamaktadır. Taşınmazın 960 metre doğusundan YHT hattı geçmektedir. Taşınmaz Meydan köyünün doğusunda uçoğlu mevkiinde, Güvenç köyüne giden yol üzerinde bulunmaktadır. Taşınmaz topoğrafik olarak (0-2) düz, düze yakın eğimdedir, Taşınmazın bulunduğu bölgede genel olarak tarımsal faaliyetler yapılmaktadır.
Taşınmaz yerleşim yerlerine alışveriş ve iş merkezlerine, eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, sağlık merkezlerine, sanayi bölgelerine ve şehir merkezine uzak konumdadır. Taşınmaz Meydan köyü yerleşim merkezine 5.0 km, Kınık köyü yerleşim yerine 3.0 km, Konya Afyon yoluna 9.5 km, Konya Ankara karayoluna 15.0 km ve Konya Valiliği binasına 35.6 km uzaklıktadır.
Konu taşınmaz meydan köyü (mahalle) yerleşiminin yaklaşık 5.0 km doğusunda uçoğlu mevkiinde yer almaktadır. Taşınmaz kuru tarım arazisidir.
Kahverengi büyük toprak grubundan olup, Killi-tın bünyeli, toprak derinliği derin(+90 cm.)dir. Eğim % 0,5-2(düz düze yakın) arasında değişmektedir. Taşsız, Drenaj ve alkalilik problemi yoktur. Mevcut haliyle hafif şiddetli erozyona maruzdur. Yörenin iklim şartlarının el verdiği her türlü bitkisel üretime elverişlidir.

Adresi : Meydan köyü Uçoğlu mevkii Selçuklu /KONYA
İmar Durumu : Selçuklu ilçesi Meydan köyü 1156 nolu parsel herhangi bir arazi düzenlemesi uygulaması görmemiş olup Kadastro parselidir. Taşınmaz 1/25000 ölçekli Nazım İmar planında Tarım (Sulama) alanı ve yol sahasına isabet etmektedir.
Kıymeti : 127.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Konya İl Tarım Müdürlüğünün yazısı gereğince taşınmazın tarım arazisi olması nedeniyle satışa konu taşınmaz hissesinin tamamı ifraz veya hisselendirme yapılmadan satılacaktır. Taşınmaz hissesini satın alacak veya ihale katılacaklar İl Tarım Müdürlüğü ve DSİ Bölge Müdürlüğünce yapılacak değişiklikleri ve işlemleri kabul etmiş sayılacaktır.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Konya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, B Blok, Zemin Kat, Konya

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10956 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

NOT : Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ilanı ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesine,

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR