GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Gülnar'da 13491 m² tarım arazisi icradan satılıktır

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136196
Şehir : Mersin / Gülnar
Semt-Mahalle : ULUPINAR MAH. / GÜLNAR
: 13491
Yayınlandığı Gazeteler

HABERCİ 21.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/63 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
87,697 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 13:50
İkinci Satış Günü
:
24.04.2020 13:50
Satış Yeri
:
Gülnar İlçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÜLNAR İCRA DAİRESİ

2019/63 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli, Gülnar İlçesi, 348 Ada, 8 Parsel, Kuskan Mahallesi Asacık Mevkiide bulunan satışa konu taşınmazın belediye hizmetleriden yararlanmadığı, Kuzeybatı ve Güneydoğu hudutunda yol, Kuzeyinde kısmen orman müstakilen kayıtlıdır. Fundalık vasıflı taşınmazın diğer bütün hudutlarında tapulu şahıs taşınmazları mevcuttur. Taşınmaz Kuskan mahalle merkezine kuş uçuşu 900 metre, Kuskan -Mut yoluna 650 Metre mesafededir. Taşınmaz kuru tarım arazisi olup bir kısmı üzerinde 4-15 yaş aralığında zeytin, incir ve badem ağaçları bulunmaktadır.Zeytin, incir ve badem ağaçlarının 100 adet civarında olduğu tespit edilmiş olup ağaçlar bakımlıdır. Taşınmaz üzerinde son yıllarda ekim dikim ve toprak işlemesi yapılmıştır. Kuzeydoğu- Güneybatı yönünde %10-15 oranında eğimlidir. Eğimi azaltmak amacı ile kısmi doğal teraslamalar yapılmıştır. Teras duvarları içerisinde seyrek dağılmış genç meşe çalıları bulunmaktadır. Taşınmaz orta derin toprak profilli, killi tınlı, organik maddece orta düzeyde, kısmen kireçli, kısmen kahverenkli Akdeniz toprak yapısındadır. Erezyon, taban suyu, tuzluluk, asitlik, bazlık vb. problemleri bulunmayan bir arazidir. Ulaşım sorunu olmayan taşınma olan ulaşım taşınmaz başına kadar gelen kadastral yol ile sağlanmaktadır. Taşınmazın konumu, arazinin geometrik şekli, mahalle yerleşimine yakınlığı, torap yapı ve derinliği, eğimi, mülk güvenilirliği, üzerinde 4-15 yaşlarında bakımlı 100 adet ağaçların bulunması belediye hizmetlerinden yararlanmaması gibi bütün özellikleri birlikte değerlendirildiğinde birim değerinin 6,50 TL/m2 olacağı kanaatine varılarak taşınmazın değeri ; 6,50 TL/m2 X 13.491,90 m2 = 87.695,00 TL'dir.
Adresi : Gülnar/ MERSİN
Yüzölçümü : 13.491,90 m2
Arsa Payı : Tapu kaydı gibidir
İmar Durumu :İmar planı bulunmamaktadır
Kıymeti : 87.697,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 13:50 - 14:00 arası
2. Satış Günü : 24/04/2020 günü 13:50 - 14:00 arası
Satış Yeri : Gülnar İlçe Halk Kütüphanesi İcra Satış Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/63 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR