SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Silifke'de tarla icradan satılacaktır

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00928595
Şehir : Mersin / Silifke
Semt-Mahalle : ÇATAK MAH. / SİLİFKE
: 26500
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2311 ESAS
Muhammen Bedeli
:
97,500 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
Silifke icra müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2018/2311 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe,1341 Parsel, ÇATAK Mahalle/Köy, KARCAOĞLAN Mevkii, Satışa konu taşınmaz tarla vasıflı olup , taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanmadığı ve köy yerleşim alanı içinde değildir. Taşınmaz ortalama %8-10 eğimli olup taşınmaz orta derin bünyeli toprak yapısına sahiptir.Taşınmaz kireçli yapıda olup ana kaya kalkerdir. Tarımsal olarak çok zengin olmayan orta derecede bitki besin elementlerinin olduğu,strüktürü iyi olan bir toprak bünyesine sahiptir.Toprak yapısı kill-tınlıdır.Taşınmaz kuru tarım arazisidir. Taşınmazın üzerinde her hangi bir inşaa ve ekonomik değere haiz zirai muhtesat bulunmamaktadır. Taşınmazın üzerinde 1 adet badem 30-40 yaşlarında ve 2 adet Ardıç doğal yollarla yetişmiştir. Taşınmaz kuş uçuşu olarak Silifke kent merkezine yaklaşık 40km mesafededir.
Adresi : çatak mahallesi silifke
Yüzölçümü : 26.500 m2
Arsa Payı : 2/3 hissesi
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz Çatak mahallesi sınırları içerisinde kalmakta olup uygulama imar planı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 97.500,00 TL
KDV Oranı : Tahsil tarihinde yürürlükte olan güncel KDV oranınca tahsil edilecektir
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : silifke icra müdürlüğü
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2311 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR