MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Toroslar'da 16.200 m² tarım arazisi icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01121866
Şehir : Mersin / Toroslar
Semt-Mahalle : ARSLANKÖY MAH. / TOROSLAR
: 16200
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 25.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12087 ESAS
Muhammen Bedeli
:
81,001 TL
Birinci Satış Günü
:
19.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2019/12087 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Mersin İli, Toroslar İlçesi, Arslanköy Mahallesi, Kekik Koyağı mevkii, 125 Ada, 8 Parsel sayılı taşınmaz. İmar durumu;Toroslar Belediye Başkanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre ana taşınmazın,imar uygulama planı dışında plansız alanda kalmakta olduğu bilgisi edinilmiştir.Taşınmazın Adresi ;Taşınmaz,Toroslar İlçesi Aslanköy Mahallesi , Kekik Koyağı mevkii Toroslar/MERSİN adresinde bulunmaktadır. BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE: Taşınmazın beyanlar hanesinde, 24.06.2019 tarih, 12541 yevmiye nolu, '3402 Sayılı Kanunun 22.maddesinin 2. fıkrası uygulamasın tabidir." beyanı yer almaktadır.Taşınmazın Özellikleri ; Konum olarak taşınmaz,Arslanköy Mahalle merkezinin yaklaşık 10 km batısında, Arslanköy-Gölpınarı yolunun 500 m güneyinde yer almaktadır. Taşınmazın Mersin Merkeze uzaklığı yaklaşık 65 km, rakımı da yaklaşık, 1500-1600 m dir.Ulaşım,mahalle merkezine kadar, Mersin-Arslanköy arası hizmet veren toplu ulaşım araçları ve özel araçlar ile asfalt yoldan sağlanabilmekte, mahalle merkezinden itibaren yaklaşık 10 km kısmen asfalt, kısmen de stabilize yaldan özel araçlarla, yaklaşık 500 m lik mesafede patika yollardan yaya olarak sağlanabilmektedir. Parselin yakın çevresi orman parselleri ile çevrilidir.Taşınmazın Özelikleri; Mahallinde Fenni bilirkişi olanımızca ada parsel bazında yer tespiti yapılarak yapılan incelemede;taşınmazın kuzeyden güneye, doğudan batıya yaklaşık % 5 eğimli, olduğu, halen üzerinde herhangi üretim yapılmadığı görülmüştür. Parselin geometrisi şekilsiz, topoğrafik yapısı dalgalıdır. Kuru tarla niteliğindedir.Toprak yapısı kumlu tınlı yapıdadır. Kadastrol yolu bulunmamaktadır. Kadastrol yola kadar olan yaklaşık 500 m lik geçiş,bitişik orman parselleri üzerinden sağlanmaktadır.Arazi 3. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.
Yüzölçümü : 16.200,28 m2 ,

Kıymeti : 81.001,00 TL,

KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/03/2020 günü 14:30 - 14:40 arası,

2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127 md. göre satış ilanının tebliği ; alacaklı, borçluya, haciz alacaklılarına, hissedarların adresleri tapuda kayıtlı olan/olmayan( mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde satış ilanının tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12087 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR