MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Merkez'de sulu tarım arazisi icradan satılıktır (çoklu satış)

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049445
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : ALİCAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 11250
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/76 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
158,047 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi,Eski su veznesi önü, Hürriyet Polis Karakolu karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2018/76 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 197 Parsel, ALİCAN Mahalle/Köy, DERE Mevkii, Satışa konu taşınmaz topoğrafik yapı olarak engebesiz, düz ve düze yakın, toprağı derin, taşsız, tuzluluk, çoraklık, kirlilik ve erozyon vb üretimi kısıtlayan herhangi bir unsuru olmayan, çiftçi olanakları teknik ve ekonomik olarak sulanabilen 1. sınıf sulu tarım arazisi niteliğinde olduğu görülmüştür.Mevsim itibariyle taşınmaz üzerinde ve 2018 yılı Çiftçi Kayıt Sisteminde yapılan incelemede buğday bitkisi ekili olduğu tespit edilmiştir.Bunun dışında taşınmazlar üzerinde hangi bir ağaç ve yapının olmadığı, fakat ekilip-biçilerek değerlendirilebilen, 197 parsel numaralı taşınmazın sulu tarım arazisi olduğu görülmüştür.Taşınmazın bulunduğu yörenin geleneksel tarım sisteminde, yaygın olarak yetiştirilen ve yukarıda belirtilen ürünlerden, bitkinin kök yapısı, botanik özellikleri, toprak, iklim ve ekolojik istekleri ile vejetasyon süresi vb özellikler dikkate alınarak, nadasa gerek kalmaksızın, farklı bitki besin elementi tüketen ürünlerle, toprağı yormadan verimliliği sürekli kılacak şekilde, bilimsel münavebe sistemine uygun olarak Buğday- Karpuz- Şeker Pancarı bitkisi münavebeli olarak ekilmekte, iklim ve ekolojik şartlar dolayısıyla yılda bir ürün alınabildiği bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Alican Köyü Dere Mevkiinde Kain Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 11.250 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 158.047,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Alacaklıya Rehinli olup kaydında (büyükova koruma alanında kalmaktadır) ve toplulaştırma alanı şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi,Eski su veznesi önü, Hürriyet Polis Karakolu karşısı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 119 Parsel, ALİCAN Mahalle/Köy, EBABELİK CİVARI Mevkii, Satışa konu taşınmaz topoğrafik yapı olarak engebesiz, düz ve düze yakın, toprağı derin, taşsız, tuzluluk, çoraklık, kirlilik ve erozyon vb üretimi kısıtlayan herhangi bir unsuru olmayan, çiftçi olanakları teknik ve ekonomik olarak sulanabilen 1. sınıfkurutarım arazisi niteliğinde olduğu görülmüştür.Mevsim itibariyle taşınmaz üzerinde ve 2018 yılı Çiftçi Kayıt Sisteminde yapılan incelemede buğday bitkisi ekili olduğu tespit edilmiştir.Bunun dışında taşınmazlar üzerinde hangi bir ağaç ve yapının olmadığı, fakat ekilip-biçilerek değerlendirilebilen, 119 parsel numaralı taşınmazın sulu tarım arazisi olduğu görülmüştür.Taşınmazın bulunduğu yörenin geleneksel tarım sisteminde, yaygın olarak yetiştirilen ve yukarıda belirtilen ürünlerden, bitkinin kök yapısı, botanik özellikleri, toprak, iklim ve ekolojik istekleri ile vejetasyon süresi vb özellikler dikkate alınarak, nadasa gerek kalmaksızın, farklı bitki besin elementi tüketen ürünlerle, toprağı yormadan verimliliği sürekli kılacak şekilde, bilimsel münavebe sistemine uygun olarak Buğday- Karpuz- Şeker Pancarı bitkisi münavebeli olarak ekilmekte, iklim ve ekolojik şartlar dolayısıyla yılda bir ürün alınabildiği bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Alican Köyü Ebabelik Civarı Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 13.500 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 119.277,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Alacaklıya İpotekli olup 3083 sayılı yasanın 24. maddesine göre toplulaştırma şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski tahsilatveznesi önü, Hürriyet Polis Karakolu karşısı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/76 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR