ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Altınordu'da 1.095 m² fındık bahçesinin hissesi icradan satılıktır

ORDU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133050
Şehir : Ordu / Altınordu
Semt-Mahalle : YEMİŞLİ MAH. / SARAYCIK
: 1095
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU HÜRSES 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24951 ESAS
Muhammen Bedeli
:
109,599 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No: 504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORDU
İCRA DAİRESİ
2019/24951
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Ordu İli, Altınordu İlçesi, Yemişli Mahallesi, tapunun ada: 117, parsel: 6' da kayıtlı taşınmaz üzerinde herhangi bir yapının olmadığı tespit edilmiştir. Satışa konu taşınmaz; Yemişli Mahallesi, tapunun ada: 117 ada, 6 nolu parselde kayıtlı 1.095,99 m² yüzölçümlü fındık bahçesidir. Tapu kaydına göre borçlu Asiye GÜZELORDU'nun taşınmazın ½ hissesine sahiptir. İmar durumuna göre taşınmaz, Taks: 0.25, ayrık nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır. Üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Dikdörtgen geometrilidir. Hasanbey Sokakta, Ordu-Ulubey karayoluna cephelidir. Çevresindeki yapılaşma, karayoluna cepheli komşu parsellerin üzerinde en az bir bina bulunması itibariyle seyrektir. Ticari faaliyetlerin seyrek, sosyal imkânların yetersiz olduğu bir bölgededir. Şehir merkezinin 6,30 km güneyindedir. Hükümet Konağına 6,15 km, Devlet Hastanesine 5,0 km, Adliye Sarayına 7,0 km, Otobüs Terminaline 6,0 km, Atatürk Bulvarına 6,0 km uzaklıktadır. Taşınmaz, Atatürk Bulvarından Telekom kavşağı olarak bilinen noktadan Ulubey yoluna dönünce, karayolunun 7,80. km sinde yolun solunda kalmaktadır. Taşınmazın 800,0 m güney-batısında Çamsan Fabrikası, 1,70 km güney-doğusunda TEİAŞ Trafo Merkezi, 250,0 m gerisinde Petrol Ofisi, 700,0 m2' den başlayarak fındık fabrikaları vardır. Taşınmaz, yapılaşmaya elverişlidir. Konumu itibariyle, şehir merkezine, kamu kurumlarına, bankalara, okullara ve hastaneye uzaktır. Ulaşımı kolaydır. Belediyenin hizmetlerinden yararlanmaktadır. Altyapısı kısmi olarak ikmal edilmiştir.Taşınmaz; Yemişli Mahallesi, Hasan Bey sokak, Altınordu-Ordu adresindedir. Taşınmazın imar planı içerisinde olması, Belediye hizmetlerinden yararlanması, ulaşımının kolay olması, çevresindeki yapılaşmanın yoğunluğu, yapılaşmaya elverişli olması, değerine etkiyen olumlu unsurlar olarak değerlendirilmiş, bütün bu etkenler dikkate alınarak değerini tespit etmek üzere piyasada gerekli araştırmalar yapılmıştır. Sonuç olarak dairenin arsa olarak 26.12.2019 işlem tarihi itibariyle m² rayiç bedeli 200,00 TL olarak tespit edilmiştir.Kıymet takdirine konu Yemişli Mahallesinde, biri tapunun 117 ada, 6 nolu parselde kayıtlı taşınmazda yapılan incelemede; üzerinde değerine etki edecek niteliklere sahip yapının bulunmadığı, imar planında olup 4 kat yapılaşmaya elverişli olduğu, arsa niteliğindeki taşınmazın düz bir arazi üzerinde Ordu-Ulubey karayoluna cepheli olduğu, çevresinde fındık fabrikası, mermer fabrikası, Çamsan olmak üzere ticari işletmelerin bulunduğu, konum olarak şehir merkezine, bankalara, kamu kurumlarına, vb. uzak olduğu bilirkişice rapor edilmiştir.
Adresi : Yemişli Mah. Hasanbey Sok. Altınordu / ORDU
Yüzölçümü : 1.095,99 m2 ( borçlu 1/2 hissesinin malikidir.)
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 109.599,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ordu Adliyesi Karşıyaka Mahallesi Atatürk Blv No: 504 Zemin Kat İcra Müdürlüğü BZ-08 MERKEZ / ORDU

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanının gazete ilanı tapuda adresi bulunmayan veya kendisine adli tebligat yapılamayan tüm ilgililere İ.İ.K nun 127 maddesi kapsamında tebligat yerine kaim olacaktır. Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24951 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR