ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Orhangazi/Çakırlı'da 1400 m² zeytinlik icradan satılıktır

ORHANGAZİ İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066188
Şehir : Bursa / Orhangazi
Semt-Mahalle : ÇAKIRLI MAH. / ORHANGAZİ
: 1400
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TUNA 14.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/81 ESAS
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
26.12.2019 10:20
Satış Yeri
:
Orhangazi Hükümet Konağı Karşısı-Kapalı Pazar Yeri-A Blok K:2 No:35 Orhangazi/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ORHANGAZİ
İCRA DAİRESİ
2019/81 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Orhangazi İlçe, 1669 Parsel, ÇAKIRLI Mahalle/Köy, ÇORAKLAR Mevkii, Satışa konu taşınmaz; Bursa İli, Orhangazi İlçesi, Çakırlı Mahallesi, 1669 Parsel numarasında Zeytinlik vasfı ile kayıtlı olup 1.400,00 m² yüzölüçümüne sahiptir.
Taşınmazın tamamı Zeytinlik olup, mahsuldar çağda 80-90 yaşlarında olduğu kanaatine varılan zeytin ağaçlarının, sürgün faaliyetinin az, yapılması gereken kültürel uygulamaların (toprak işleme, hastalık ve zararlılarla mücadele, gübreleme, budama) yapılmadığı tespit edilmiştir.
Eğimi %4-5, toprak yapısı killi-tınlı, istenirse sulanabilen, tuzluluk ve rdenaj problemi olmayan tarım arazisitir.
Taşınmazın kadastro yolu bulunmamamtadır. En yakın kadastro yoluna yaklaşık 60-70 m, İznik-Orhangazi yoluna yaklaşık 260-270 m, en yakın yerleşim alanı olan Çakırlı mahallesine ve İznik Gölüne yaklaşık 1 km mesafededir.
Yüzölçümü : 1.400,00 m²
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Devlet Su İşleri (DSİ) lehine daimi irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 26/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Orhangazi Hükümet Konağa Karşısı-Kapalı Pazar Yeri A Blok K:2 No:35
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/81 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR