RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Rize Taşlıdere Köyü'nde çay bahçesi mahkemeden satılıktır

RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01145275
Şehir : Rize / Merkez
Semt-Mahalle : TAŞLIDERE MAH. / RİZE
: 397
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 06.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018-8 satış
Muhammen Bedeli
:
477,336 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Rize merkez 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. RİZE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

DOSYA NO :2018-8 satış

GAYRİMENKUL AÇIK ARTTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen Rize merkez Taşlıdere köyünde kain 107 ada 13 sayılı parsel tapuda alanı 397,78 m2 olup cinsi çay bahçesi olarak kayıtlıdır.halı hazırda parsel üzerinde komşu parselde inşa edilmiş olan özel oto servisi binası bir kısmı tecavüzlü şekilde bulunmaktadır. Rize Belediyesi imar planına göre belediye sınırları içindedir.Rize Artvin yoluna cephesi bulunmaktadır. Şehir merkezine ortalama 7 km karadeniz sahil yoluna 150 metre mesafededir. Çevresinde çay fabrikası,camii apartman şeklinde konutlar ve müstakil konutlar bulunmaktadır.Zemin yapısı düz olup yapılaşmaya elverişlidir. İmar durumuna göre ayrık nizam 5 ve 6 kat yapılaşmaya uygundur.Üzerinde inşa edilen özel otoservisi binasının bir kısmı tecavüzlü olup, bu bina bodrum+zemin+asma ve 1 normal kattan oluşmaktadır. Satışa konu parsel üzerinde tecavüzlü olarak bulunan özel oto servisi binasının yapı bedeli toplam bedele ilave edilmemiştir. Taşınmazın bu özellikleri ile birlikte toplam değeri (Üzerindeki bina hariç) 477.336,00 Tl. Olarak tespitle bu muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI : satışa konu Rize Merkez taşlıdere köyünde kain 107 ada 13 sayılı parselin ;
Parselin 1. Satış günü: 29.04.2020 günü; saat 14.00-14.10 saatleri arasında , Rize merkez 1.Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.
Parselin 2. Satış günü:28.05.2020 günü ; saat 14.00-14.10 saatleri arasında , Rize merkez 1.Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda satışları yapılacaktır.

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Tebliğ edilemeyen hissedarlara gazete ilanı satış ilanı tebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018-8satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 02.03.2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR