HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Hendek'te 3.484 m² fındık bahçesi icradan satılıktır

HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132479
Şehir : Sakarya / Hendek
Semt-Mahalle : SÜMBÜLLÜ MAH. / HENDEK
: 3484
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA YENİHABER 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/806 ESAS
Muhammen Bedeli
:
261,460 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 15:00
Satış Yeri
:
HENDEK BELEDİYESİ NİKAH SALONU MEZAT ODASI KEMALİYE MAHALLESİ 1187 SOKAK NO:1 HENDEK /SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HENDEK İCRA DAİRESİ
2018/806 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Hendek İlçesi , Sümbüllü Mahalle/Köyü Akıncılar Mevkii 116 Ada, 32 Parselde kayıtlı Bir Katlı Betonarme Ev ve Fındıklık vasfındaki taşınmaz , 16/07/2018 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre ; " Satışa konu parselin eğimli bir topoğrafik arazi üzerinde yer aldığı görülmüştür. Parselin düzgün bir geometrik şeklinin olmadığı köy içi yolu üzerinde olduğu konum olarak Anadolu otoyolunun 3,90 KM güneydoğusunda , Hendek İlçe merkezinin 7,90 KM güneydoğusunda yer aldığı ilçe merkezine 7,90 km mesafede olduğu merez mahalle olmadığı tapu kayıtlarında ana niteliğinin Tek katlı betonarme ev ve fındıklık olarak geçtiği , Zirai değerlendirmesinde ; Taşınmazın kumlu killi toprak yapısında , yarı geçirgen, orat derinlikte (0-40 cm) olup, %15-18 meyilli ve özel mülk kapsamında vasfının fındıklık olduğu 6. sınıf tarım arazisidir. taşınmaz üzerinde 25-30 yaşlarında ortalama olarak 5mx5m sıra arası ve sıra üzeri mesafelerde dikilmiş 100 adet ekonomik verim çağlarında fındık ocağı olup mahalle yerleşik alanındadır. Yapı değerlendirmesinde ise ; tek katlı mesken yapı ve tek katlı ahır yapılarıdır. tek katlı mesken yapıda standart yapı elemanları olan salon , yatak odaları , hol , banyo ve mutfaktan meydana geldiği , salon mutfak ve yatak odası döşemeleri ahşap laminat parke kaplı ; hol , banyo ve balkonların döşemeleri seramik kaplı , meskenin iş duvarları plastik boyalı ve tavanları da tavan boyası ile boyalıdır. iç kapıları ahşap kapı , balkon kapıları ve pencereler PVC esaslı doğramadan imal edilmiştir. yapı sınıfı ise taşıyıcı sistemi tuğla duvarlardan yığma taşıyıcı sistemi olduğundan yapının mimari , statik , elektrik ve mekanik projeleri olmadığından taşıyıcı sistemi yığma kargir yapı niteliğindedir. yapının 5-10 yıllık olduğu ,tek katlı ahır ise ; tuğla kiremitlerden ve üzerinde de beton ile demir malzemelerinden oluşan hatıllardan , yine beton demirlerden meydana gelen dikey hatıllardan oluştuğu , yapının ahır olarak kullanıldığı cephelerinin sıvasız halde olduğu yapı sınıfının ise , taşıyıcı sistemi tuğla duvarlardan yığma taşıyıcı sistemi olduğundan yapının mimari , statik , elektrik ve mekanik projeleri olmadığından taşıyıcı sistemi yığma kargir yapı niteliğindedir.yapının 15-20 yıllık olduğu " şeklinde belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 3.483,92 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu :Köy yerleşik alanı içerisinde kalmaktadır.Ayrık nizam 2 kat emsal 0.40 'dır.
Kıymeti : 261.460,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yoktur.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : HENDEK BELEDİYESİ NİKAH SALONU MEZAT ODASI KEMALİYE MAHALLESİ 1187 SOKAK NO:1 HENDEK /SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK'nun 127 maddesi uyarınca ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamdayapılan satış ilanı tebligat yerine geçer6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/806 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR