ÇEŞME İCRA DAİRESİ

İzmir Çeşme'de pansiyon icradan satılıktır

ÇEŞME İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052594
Şehir : İzmir / Çeşme
Semt-Mahalle : 16 EYLÜL MAH. / ÇEŞME
Oda Sayısı : 8
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/696 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
2,268,700 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ
2017/696 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Çeşme İlçesi Sakarya Mah. Molla Hüseyin Mevkiinde 160 ada, 16 nolu parselde (cilt:23 sayfa 2194) kayıtlı 292,5 M2 arsa vasıflı taşınmazın TAM PAYI SATIŞA ÇIKARTILMIŞTIR. Taşınmaz Sakarya mah. Molla Hüseyin mevkiinde 3016 sk no:39 16 Eylül Mah. Çeşme adresindedir. Her yere ulaşım imkanı bulunmakta olup her tür alt yapı hizmetinden yararlanmaktadır. Yapı niteliği olarak alaturka bir yapı olup bakımlı durumdadır. Tuval pansiyon adı ile pansiyon olarak işletilmektedir. 18.03.1994 Tarihinde pansiyon olarak 359,00 m2 kapalı alana göre Belediyece inşaat ruhsatı verilmiştir. Bodrum kat + Zemin kat + 1 Kattan ibaret olup, çatısı teras kat olarak kullanılmaktadır. Bodrum katı ile birlikte 463 m2 kapalı alana sahiptir. Taşınmaza 1995 yılında yapı kullanma izni alınmıştır. Zemin katta ve 1.katta dörder adet banyolu odası bulunan pansiyonda yerler seramik kaplı olup dış doğramaları aliminyum, iç kapıları ahşap, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Pansiyonda merdivenlerin basamakları ahşap kaplama olup, çatısı teras şeklinde planlanmıştır. Terastada iki adet oda bulunmaktadır. Teras zemini seramik kaplamalıdır. Bodrum kata zemin kattan merdivenli inilmekte olup, bu katta iki adet oda, tesisat ve malzeme odaları bulunmaktadır. Bodrum katı ile birlkite 463 m2 kullanım alanı bulunmakta olan taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çeşme merkeze yürüyüş mesafesinde olan denize 350 m uzaklıkta ve yerleşimin yoğun olduğu bir bölgede bulunan, Marinaya kuş uçuşu 400 m, Çeşme Adliyesine 800 m, Boyalık otele kuş uçusu 2 km, çeşme merkezde yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. İİK'nun 127.maddesi uyarınca tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede veya elektronik ortamda yapılan ilanın satış ilanı tebliği yerine kaim kabul edilmesine,( bilirkişi raporundan tespit yapılmıştır.)
Adresi : 16 Eylül Mah. 3016 Sokak No: 39 Çeşme / İZMİR
Yüzölçümü : 292,5 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Çeşme Belediyesinin 28/09/2017 tarihli belgesine göre söz konusu parsel imar planında (S-2) konut alanında kalmaktadır. Parsel çevresinde teşekkül etmiş yapıların imar hattı saçak kotu ve su basman kotu harita TUS dosyasında belirtilecektir. İnşaat nizamı : Serbest, Nispeti:TAKS:176 M2, Bina yüksekliği:6,80 m, Ön bahçe mesafesi Teşekküle uyulacak, komşu mesafeler 3m, arka bahçe mesafesi 3m, kat adedi:2 kattır. Bina cephesi 4m den az olamaz, meskun alandadır.
Kıymeti : 2.268.700,00 TL
KDV Oranı : Resmi Gazetede yayınlanan 843 sayılıCumhurbaşkanı Kararı ile KDV oranı %8 dir.
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1.KAT İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/696 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR