İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi alıyor

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK577859
Şehir : Ankara
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
1
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
11.01.2019
Son başvuru Tarihi
:
25.01.2019

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik 8. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesinden

ÖĞR. GÖR. ALIM İLANI

Üniversitemiz İBEF, Mütercim Tercümanlık Bölümleri'ne 2547 S. Kanunun 31. maddesine, Öğr. Üyesi dışındaki öğr. elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ile giriş sınavlarına ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik maddelerine ve Üniversitemizin Akademik Yükseltme ve Atama Esaslarına uygun, tam gün statüde çalışacak Öğr. Gör. alınacaktır.

Adayların ekinde özgeçmiş, diploma, yurtdışı diplomalar için denklik belgesi bulunan dilekçelerini işbu ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen belgeleri taşımayan, süresi içerisinde teslim edilmeyen ve posta/kargodaki gecikmeler nedeniyle süresinden sonra iletilen başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlk başvuru tarihi : 11.01.2019
Son başvuru tarihi : 25.01.2019
Ön değerlendirme tarihi : 31.01.2019
Giriş sınav tarihi : 06.02.2019
Sonuç açıklama tarihi : 12.02.2019
FAKÜLTE : İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi
BÖLÜM : Mütercim Tercümanlık Bölümü
AKADEMİK ÜNVANI : Öğretim Görevlisi
ALINACAK AKADEMİSYEN SAYISI : 1

ÖZEL KOŞULLAR: Lisans derecesini İngilizce-Türkçe Çeviri Bilim alanında tamamlamış ve (Yüksek Lisans veya Doktora) yurt dışında İngilizce eğitim veren bir bölümde tamamlamış olmak, Çeviri Bilim Bölümlerinde en az beş akademik dönem İngilizce-Türkçe teknik çeviri ve/ya özel alan çevirisi dersi vermiş olmak, tercihen Avrupa Birliği ve/ya Uluslararası Kurumlar konusunda ek eğitim almış olmak, tercihen basılı çevirileri olmak, YDS'den en az 50 puan almış olmak veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan muadil bir puan almış olmak. ALES'ten 70 ve üzeri puan almış olmak. (Doktorası/Sanatta Yeterliliği veya önceden öğretim görevlisi olarak çalışma geçmişi olanlar ALES’ten muaftırlar.)

BAŞVURU ADRESİ: İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğü, Üniversiteler Mahallesi, Bilkent Ankara

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR