SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Öğretim üyesi alınacaktır

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00784066
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
7
Aranılan Nitelik ve Unvan
:
Profesör, doçent
Son başvuru Tarihi
:
30.04.2018 17:00

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır.

2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel Yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

2547 Sayılı Kanunun 24. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)

GENEL AÇIKLAMALAR

 1. Doçent kadrolarına müracaat eden adayların " Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları" uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından yapılan Doçentlik Eser İnceleme ve Sözlü Sınavından başarılı olduğunu belgelendirmesi gerekmektedir.
 2. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 3. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
 4. Müracaat eden adayların Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarında belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak "Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu" tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
 5. İlan edilen Doçent kadrolarına müracaat eden adaylardan, ilan edilen kadronun anabilim dalı ile Doçentlik alanları farklı olan adayların başvuruları Üniversite Yönetim Kurulunda görüşüldükten sonra nihai karar verilecek olup, uygun görülmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 6. Doçent kadrosuna profesörler başvuramazlar.
 7. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.
 8. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
 9. Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.
 10. Yapılacak arşiv araştırması ve resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak.
 11. Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün (13/04/2018 - 30/04/2018) olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
 12. Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

DUYURULUR.

BİRİM LİSTESİ
BİRİMİ ANABİLİM DALI K.Ünvanı DERECE ADET ÖZEL ŞART
Fen Fakültesi Analitik Kimya Profesör 1 1 Elektrodiyaliz, elektrobiriktirme gibi membran uygulamalarında ve dönüşümlü voltametri, kare dalga gibi elektrokimyasal uygulamalarda çalışmalar yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Profesör 1 1 İnternet suçları alanında ve iletişim hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
Mimarlık Fakültesi Yapı Bilgisi Profesör 1 1 Yapı, Çevre ve Ürünleri Bilimleri ve Teknolojileri alanında doçentlik unvanı almış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Hareket ve Antrenman Bilimleri Profesör 1 1 Halter kaldırış tekniğinin üç boyutlu kinematik analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yönetim Bilimleri Doçent 1 1 Spor yapmanın genç tüketicilerin marka bilincinin oluşmasına ve marka sadakatine etkisi üzerine çalışması olmak.
Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Doçent 1 1 Performans Yönetimi konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Anatomi Doçent 1 1 Embriyo kültürü yöntemi ile teratoloji ve toksikoloji çalışmaları yapmış olmak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR