BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Bartın Üniversitesi Akademik Kadrolara 4 Öğretim Üyesi alacak

BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK562191
Şehir : Bartın
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
4
İlgili Yönetmelik
:
•2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu •Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği.
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
04.12.2018
Başvuru Süresi
:
İlanın yayım tarihinden itibaren 15 gündür.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Bartın Üniversitesi Rektörlüğünden

(ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI 2018-07)

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi" hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

  • Doçent adayları; başvuru formunun ekine; 3 (üç) adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, fotokopileri noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ile doçentlik belgesi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil belgesi, özgeçmiş ve eserler listesi, varsa yabancı dil Sinav sonuc belgesi, hizmet belgesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını basılı olarak, jüri üyelerine gönderilmek üzere 3 (üç) nüshasını elektronik ortamda (CD/flashdisk) ortamında şahsen veya posta yolu ile Rektörlük Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

  • Doktor öğretim üyesi adayları; başvuru formunun ekine; 3 (üç) adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, fotokopileri noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları ile erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil belgesi, özgeçmiş ve eserler listesi, varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, hizmet belgesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını basılı olarak, jüri üyelerine gönderilmek üzere 3 (üç) nüshasını elektronik ortamda (CD/flashdisk) ortamında şahsen veya posta yolu ile ilgili Fakülte Dekanlığına/Yüksekokul Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

  • Müracaat edecek adayların; Personel Daire Başkanlığının "Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci" başlıklı sayfasında yer alan "Öğretim Üyeliğine İlk Defa veya Yeniden Başvuracak Adayları Faaliyetlerini Değerlendirme Formu"nu bilgisayar ortamında 1 (bir) adet doldurarak başvuru formu ekinde her sayfası paraflı olarak teslim edilecektir. Ayrıca, jüri üyelerine gönderilecek dosyalarda da imzalı şekilde bu belgenin koyulması gerekmektedir. Müracaat edecek adayların "Barım Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. (http://www.bartin.edu.tr adresinden Üniversitemiz Mevzuatlar (KAYSİS)/Yönergeler kısmından ulaşılabilir.

  • Adayların başvuru dosyalarını hazırlarken Personel Daire Başkanlığının "Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Süreci" başlıklı web sayfasında yer alan açıklamalara dikkat etmelidir.

  • Başvuran adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

  • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya E-Devlet üzerinden alacakları "hizmet belgesini" dilekçelerine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.

  • Yabancı ülkelerden alınan diploma ve doktora belgelerinin Yükseköğretim Kurulu ve/veya Universitelerarası Kurul tarafından onaylı olması şarttır.

  • Müracaat süresi ilanın yayını tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

  • İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

  • İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından https://w3.bartin.edu.tr/ yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlanen duyurulur.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DRC ADET İLAN ŞARTI
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 3 1 İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Yabanci dilde dinleme üzerine çalışmaları bulunmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Ebelik alanında Doktora yapmış olmak. Travmatik doğum üzerine çalışmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Rekreasyon Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Serbest zaman faaliyetlerine katılan bireylerin yaşam kalitesi üzerine çalışmaları bulunmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Spor Sağlık Bilimleri Doçent 1 1 Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi alanında doçentlik unvanı almış olmak. Sporcularda toparlanma konusunda çalışmaları bulunmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR