DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Doğuş Üniversitesi 27 Öğretim Üyesi alıyor

DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK799220
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
27
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
22.05.2020
Son başvuru Tarihi
:
05.06.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz Fakülte Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 Sayılı Kanunun 23. 24. ve 26. Maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Öğretim Üyeleri alınacaktır.

- Profesör kadrosu tam zamanlı statüde olup, başvuracak adayların başvurmak istedikleri Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserlerini” belirttiği dilekçesine YÖK Formatlı özgeçmişini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve noter tasdikli doçentlik belgesini, tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosyayı da ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

- Doçent kadrosu tam zamanlı statüde olup, , başvuracak adayların YÖK Formatlı özgeçmişini, lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarını ve noter tasdikli doçentlik belgesini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Rektörlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

- Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların YÖK Formatlı özgeçmişini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesini, 2 adet vesikalık fotoğrafını, bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 nüsha halinde dilekçe ekinde ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar posta ile ya da elden teslim etmek suretiyle Fakülte Dekanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.

- Kadrolara başvuracak adayların yukarıda belirtilen evraklarıyla beraber https://www.dogus.edu.tr/docs/default-source/dokumanlar/akademikyukseltme-ve-atama-yonergesi.pdf?sfvrsn=209a99a3_2 linkinde Ek1’de yer alan puanlama tablosunu doldurarak teslim etmeleri gerekmektedir.

- Yurtdışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

- Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 05/06/2020 Cuma günü saat 17:30’a kadar Rektörlük ya da ilgili dekanlığa ulaştırılmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ:
Doğuş Üniversitesi Rektörlüğü / Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı/Mühendislik Fakültesi Dekanlığı/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Dekanlığı/Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü / Sağlık Bilimleri Yüksekokulu - Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680
Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 79 97 /www.dogus.edu.tr

Fakülte Bölüm/Program Öğretim Üyesi Alanı Ek Açıklama
Meslek Yüksekokulu Otopsi Yardımcılığı 2 Tıp Fakültesi mezunu olup, Adli Tıp alanında uzmanlığını almış
olmak ve Üniversitelerde ders verme deneyimine sahip olmak.
Doktor Öğretim
Üyesi

Fen Edebiyat Fakültesi

Psikoloji (İngilizce) 1 Uygulamalı Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanında doktora yapmış olmak, ilgili alanlardan birinde doçent unvanını almış
olmak, İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.
Prof. Dr.
Psikoloji 1 Uygulamalı Psikoloji veya Klinik Psikoloji alanında doktora yapmış olmak, ilgili alanlardan birinde doçent unvanını almış olmak. Prof. Dr.
Psikoloji 1 Psikolojinin alt alanlarından birinde doktora yapmış olmak. Doktor Öğretim
Üyesi
Mütercim - Tercümanlık (İngilizce) 3 İngilizce Mütercim-Tercümanlık, Çeviribilim veya
İngiliz/Amerikan Dili ve Edebiyatı veya Dilbilimi Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu

Dil ve Konuşma Terapisi

2 Dil ve Konuşma Bozuklukları, Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanlarından birinde uzmanlığını almış olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

1 Dil ve Konuşma Terapisi, Klinik Psikoloji, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (Tıp), Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (Tıp) Anesteziyoloji (Tıp) Nöroloji (Tıp), Hemşirelik alanları, Özel Eğitim alanlarından birinde
uzmanlaşmış olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

Hemşirelik 4 Hemşirelik Esasları, İç Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Psikiyatri Hemşireliği, Halk Sağlığı Hemşireliği, Hemşirelikte Yönetim, Hemşirelikte Eğitim, Cerrahi Hastalıklar/Ameliyathane Hemşireliği, Hemşirelik Öğretimi Anabilim Dallarından birinden mezun olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Havacılık Yönetimi (İngilizce) 1 Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanını almış olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak. Doç. Dr.
İktisat (İngilizce) 1 İstatistik bölümünden lisans mezunu olmak, işletme alanında doktora yapmış olmak. Tercihan Sayısal Yöntemler alanında çalışmaları olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

Mühendislik Fakültesi

Endüstri Mühendisliği (İngilizce) 1 Endüstri Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi, Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği alanlarının birinde doktora
yapmış olmak. İngilizce ders verme yeterliğine sahip olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

Yazılım Mühendisliği 1 Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Uygulamaları, Matematik Mühendisliği, Yönetim-Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri alanlarından birinde doktora yapmış olmak. Bilgisayar Bilimleri veya Bilgisayar Yazılım alanlarından birinde çalışmalara sahip olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

Sanat ve Tasarım Fakültesi

Gastronomi ve Mutfak Sanatları 2 Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği alanlarından birinden lisans derecesine sahip olmak
ve bu alanlardan birinde doktora yapmış olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

İç Mimarlık 2 İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İç Mimarlık, Mimarlık alanlarından birinden lisans derecesine sahip olmak ve bu alanlardan birinde doktora yapmış olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

Mimarlık 3 Mimarlık alanında doktora yapmış olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

Grafik (İngilizce) 1 Lisans eğitimini Grafik veya Grafik Tasarım/Tasarımı Bölümünde, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik/Doktora derecesini Grafik veya Grafik Tasarım/Tasarımı veya Görsel İletişim Tasarımı Anabilim/Anasanat Dalında tamamlamış olmak,
İngilizce ders verme yetkinliğine sahip olmak.

Doktor Öğretim Üyesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR