HALİÇ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

(Düzeltildi) Haliç Üniversitesi 58 Öğretim Üyesi alıyor

HALİÇ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK783940
Şehir : İstanbul
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
58
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
09.03.2020
Son başvuru Tarihi
:
25.03.2020

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Düzeltme ilanı yayınlanmıştır

Haliç Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen mevcut bölüm/programlarına öğretim üyesi kadrolarına 2547 sayılı Kanunu’nun ilgili hükümleri dahilinde tam zamanlı statüde öğretim üyesi alınacaktır.

ÖĞRETİM ÜYESİ
FAKÜLTE/YO BÖLÜM ADET UNVAN UZMANLIK ALANI
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) 2 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden veya Psikoloji bölümlerinden Uzmanlık ve/veya Doktora ve/veya Doçentlik almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ PSİKOLOJİ 2 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden ve/veya Psikoloji bölümlerinden mezun olmak. Uzmanlık/Yandal uzmanlık ve/veya Doktorasını Klinik Psikoloji alanında almış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI 3 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Gıda Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Gastronomi, Turizm alanlarından birinde almış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÇİZGİ FİLM ve ANİMASYON 3 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktora ve /veya Doçentliğini Radyo Televizyon, Sinema, Sinema Televizyon, Grafik Tasarım, Animasyon, Çizgi Film Animasyon, Çizgi Film, Görsel İletişim ve Tasarım alanlarından birinden almış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ TEKSTİL VE MODA TASARIMI 1 DOÇENT Doktora ve/veya Sanatta Yeterliliğini ve/veya Doçentliğini Tekstil ve Moda Tasarım alanında almış olmak.
İŞLETME FAKÜLTESİ YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (İNGİLİZCE) 2 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktora ve/veya Doçentliğini Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Sistem Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgi ve Belge Yönetimi programlarının birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
İŞLETME FAKÜLTESİ SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER 1 DOÇENT Doktora veya Doçentliğini Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında almış olmak, Demokrasi Kültürü ve Kamu Yönetiminde Stratejik Yönetim Konularında çalışmaları olmak ve ders vermiş olmak
İŞLETME FAKÜLTESİ ULUSLARARASI TİCARET ve İŞLETMECİLİK (İNGİLİZCE) 2 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Sanayi Politikaları ve Teknoloji Yönetimi, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Muhasebe, Ekonomi, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası İşletmecilik veya Uluslararası Ticaret ve Lojistik alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 4 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Bilgisayar Bilimleri, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Yazılım ve Donanım, Matematik Bilgisayar, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgi Teknolojileri Öğretmenliği, Mekatronik alanlarının birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını Malzeme ve Metalürji Mühendisliği alanında yapmış olmak. Uygulamalı İstatistik ve Olasılık çalışmaları yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 1 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Endüstri Mühendisliği, Mühendislik Yönetimi, Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İşletme alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 1 DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını Makina Mühendisliği, Makina Elemanları, Makina Teorisi ve Dinamiği, Elektro Mekanik alanlarından birinde yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 1 DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını Makina Mühendisliği, Makina Elemanları, Makine Konstriksiyon alanlarından birinde yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 1 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Makine Mühendisliği, Mekanik alanlarından birinde almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 1 DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını Makina Mühendisliği, Enerji alanlarından birinde yapmış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 2 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik, Elektrik, Kontrol, Haberleşme, Elektronik Haberleşme Mühendisli, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği alanlarından herhangi birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ (İNGİLİZCE) 4 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Bilgisayar Bilimleri, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği, Yazılım ve Donanım, Matematik, Matematik Bilgisayar, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgi Teknolojileri Öğretmenliği, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon alanlarının birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
TIP FAKÜLTESİ KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM ANABİLİM DALI 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Tıp Fakültesi mezunu olmak, Uzmanlığını Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında almış olmak.
TIP FAKÜLTESİ KARDİYOLOJİ ANABİLİM DALI 1 PROF. Tıp Fakültesi mezunu olmak, Uzmanlığını Kardiyoloji alanında almış olmak.
HEMŞİRELİK HEMŞİRELİK 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği alanında almış olmak.
HEMŞİRELİK HEMŞİRELİK (İNGİLİZCE) 3 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Hemşirelik Fakültesi/Hemşirelik YO/Sağlık Bilimleri YO Hemşirelik Mezunu olmak. Doktora ve/veya Doçentliğini Hemşireliğin her hangi bir alanında almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU BESLENME VE DİYETETİK (İNGİLİZCE) 3 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Beslenme ve Diyetetik, Gastroenteroloji, Endokrinoloji ve Metabolizma, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Gıda Mühendisliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU BESLENME VE DİYETETİK 1 PROF. Doktorasını ve /veya Doçentliğini Analitik Kimya alanında almış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU FİZYOTERAPİ ve REHABİLİTASYON (İNGİLİZCE) 1 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktorasını ve/veya Doçentliğini Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Tıp/Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Romatoloji, Geriatri, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Anatomi, Fizyoloji, Spor Hekimliği alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak.
BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEK OKULU REKREASYON 2 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktora ve/veya Doçentliğini Psikoloji, Sosyoloji, Beden Eğitimi, Spor alanlarından birinde almış olmak.
BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEK OKULU SPOR YÖNETİCİLİĞİ (İNGİLİZCE) 3 PROF. / DOÇENT/ DOKTOR ÖĞR. ÜYESİ Doktora ve/veya Doçentliğini Beden Eğitimi, Spor, İşletme alanlarından birinden almış olmak. Yükseköğretim kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dilde öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelikte belirlenen yeterliliğe sahip olmak
BEDEN EĞİTİMİ ve SPOR YÜKSEK OKULU ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ 1 DOÇENT Doktora ve/veya Doçentliğini Spor Bilimleri ve Teknolojisi I, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanlarından birinden almış olmak.
MESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ GÖRÜNTÜLEME 2 DR. ÖĞR. ÜYESİ Tıp Fakültesi mezunu olmak. Radyoloji veya Radyoterapi uzmanlığı yapmış olmak.
MESLEK YÜKSEKOKULU ADALET 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Hukuk alanında Doktora sahibi olmak.
MESLEK YÜKSEKOKULU BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Matematik Bilgisayar bölümlerinin birinden Lisans mezunu olmak. Alanında Doktor unvanına sahip olmak.
MESLEK YÜKSEKOKULU ELEKTRİK 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Elektrik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Öğretmenliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik, Kontrol, Haberleşme, Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Öğretmenliği alanlarından birinden Lisans mezunu olmak. Alanında Doktor unvanına sahip olmak. .
MESLEK YÜKSEKOKULU MAKİNE 2 DR. ÖĞR. ÜYESİ İlgili Fakültelerden lisans mezunu olmak. Makine Mühendisliği, Makine Eğitimi, Enerji, Enerji Teknolojileri, Mekatronik, Otomotiv alanlarından birinden Doktor unvanına sahip olmak.
MESLEK YÜKSEKOKULU MEKATRONİK 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Mekatronik Mühendisliği, Mekatronik Öğretmenliği, Elektrik, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Öğretmenliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik, Kontrol, Haberleşme, Elektronik Haberleşme Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Biyomedikal Öğretmenliği, Biyomedikal Mühendisliği alanlarından birinden Lisans mezunu olmak. Alanında Doktor unvanına sahip olmak. .
MESLEK YÜKSEKOKULU ANESTEZİ 1 DR. ÖĞR. ÜYESİ Tıp Fakültesi mezunu olmak. Anestezi uzmanlığı yapmış olmak

İlan Tarihi : 09.03.2020
İlan Bitiş Tarihi : 25.03.2020
Öğretim Üyeleri İçin İstenilen Belgeler

- Başvuru Dilekçesi (Başvuru yapılan ilanın tarihi, bölümü ve kadrosunu belirtir şekilde)
- YÖK Formatında Özgeçmiş (Çalışma ve yayın listeleri ile birlikte)
- Diploma Örnekleri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik, Profesörlük Belgeleri)
- Bilimsel Çalışma ve Yayın Örnekleri (Bir takım dosya halinde)
- Nüfus Cüzdanı Sureti
- 1 Adet Fotoğraf

Not: Başvurular için yurtdışından alınmış diplomaların, Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı’nca denkliğinin onaylanması gerekmektedir.
Profesörlük ve Doçentlik Başvuruları Rektörlük Yazı İşleri Birimine Yapılacaktır. (Sütlüce Mah. İmrahor Cad. No: 82 Beyoğlu - İST - Sütlüce
Yerleşkesi A Blok 5. Kat)
Dr. Öğretim Üyesi Başvuruları İlgili Akademik Birimlere Yapılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR