HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Hakkari Üniversitesi 8 Öğretim Üyesi alıyor

HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : YOK811574
Şehir : Hakkari
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Eleman Sayısı
:
8
Resmî Gazete Yayım Tarihi
:
29.06.2020
Başvuru Süresi
:
ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği (5) (9) (13). maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

Hakkari Üniversitesi Rektörlüğünden


ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI


Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır. İlgililerin;
a) 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
b) Adayların 2547 sayılı Kanun'un 23. ve 25. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,
c) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.
Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adayların;
1) Doçent kadrosuna başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; özgeçmişlerini, Doçentlik Belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını 4 (Dört) nüsha dosyayı ekleyerek CD ile beraber Rektörlüğe,
2) Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) nüsha dosya ve CD ile beraber ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.
3) Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde yapılacaktır.

İLAN EDİLEN ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA AİT BİLGİLER
BİRİM/BÖLÜM/ABD/ PROGRAM KADRO ADEDİ DERECE UNVAN ÖZEL ŞARTLAR
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü Kelam ve İtikadi İslam Mezhepleri ABD. 1 3 Doçent Temel İslam Bilimleri Kelam Alanında Doçentlik Unvanına Sahip Olmak.
İlahiyat Fakültesi Temel İslam
Bilimleri Bölümü Tasavvuf ABD.
1 4 Doktor
Öğretim Üyesi
Temel İslam Bilimleri Tasavvuf Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim Fakültesi Güzel Santlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi ABD. 1 4 Doktor Öğretim Üyesi Müzik Eğitimi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim ABD. 1 5 Doktor Öğretim Üyesi Eğitim Programları ve Öğretim Alanında Doktora Yapmış Olmak. Dale'nin Yaşantı Konisi ve Akademik Başarı Konusunda Çalışmalar Yapmış Olmak.
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Enerji ABD. 1 3 Doktor Öğretim Üyesi Makine Mühendisliği Enerji Anabilim Dalında Doktora Yapmış Olmak ve Radyant Sistemler Üzerine Çalışmalar Yapmış Olmak.
Çölemerik Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Bilgisayar Programcılığı Pr. 1 5 Doktor Öğretim Üyesi Bilgisayar Mühendisliği Alanında Doktora Yapmış Olmak ve Büyük Veri Analizi, Yapay Zeka, Trafik Işık Optimizasyonları, Biyolojik Büyük Verilerin Tahminleri ve İslenmeleri Alanında Çalışmalar Yapmış Olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Diyaliz Pr. 1 5 Doktor Öğretim Üyesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizyoloji Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak.
Yüksekova Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Gaz ve Tesisatı Teknolojisi Pr. 1 5 Doktor Öğretim Üyesi İmalat Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora Yapmış Olmak ve Magnezyum Alaşım Tozu Üretimi Üzerine Çalışmalar Yapmış Olmak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR