BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Öğretim üyeleri alınacaktır

BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00768639
Şehir : Bartın
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 16.03.2018
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İNSAN KAYNAKLARI İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İlgili Yönetmelik
:
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümlerine göre

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği 4., 14. ve 17. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
(Öğretim Üyesi Alım İlanı 2018-01)


Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi” hükümlerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına başvuracak adaylar Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracaklar ise ilgili Fakülte Dekanlıklarına müracaat edeceklerdir. Başvuru formlarına ve istenilen belgeler Personel Daire Başkanlığının web sayfasından ulaşılabilmektedir. (http://personel.bartin.edu.tr/)

GENEL AÇIKLAMALAR

1. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
2. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
3. Bartın Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesinde belirtilen koşullara uyup uymadığı ilgili Komisyon tarafından inceleme sonucunda istenen şartları taşıdığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilecektir.
4. Adaylar ilana başvurularını ilanın yayınlandığı günden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde belirtilen birimlere yapacak ve evraklarını teslim edeceklerdir. Eksik belge ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
5. Adayların bütün yayın dosyalarında özgeçmiş ve yayın listesi ile öğrenim belgeleri bulunacaktır.
6. Herhangi bir kamu kurumunda çalışan, (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) kurumundan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Üniversitemiz personeli hariç)
Duyurulur.

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DRC. ADET İLAN ŞARTI
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Doktor Öğretim Üyesi 3 1 İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Yabancı dil öğretiminde öz değerlendirme üzerine çalışmaları bulunmak.
Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Zihin Engelliler Eğitimi Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Özel Eğitim alanında doktora yapmış olmak.
Fen Fakültesi İstatistik Uygulamalı İstatistik Doktor Öğretim Üyesi 1 1 İstatistik alanında doktora yapmış olmak. Çarpık dağılımlar ve riske maruz değer üzerine çalışmaları bulunmak
Fen Fakültesi İstatistik Risk Analizi Doktor Öğretim Üyesi 2 1 İstatistik alanında doktora yapmış olmak. Zaman serilerinde yeniden örnekleme ve öngörü aralıkları üzerine çalışmaları bulunmak
İİBF İktisat İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Doçent 1 1 İktisadi Düşünce alanında Doçentlik unvanı almış olmak. Politik İktisat üzerine çalışmaları bulunmak.
İİBF İktisat İktisat Teorisi Doktor Öğretim Üyesi 2 1 İktisat alanında Doktora yapmış olmak. Ücret eşitsizliği ve kadınların işgücüne katılımı üzerine çalışmaları bulunmak.
Mühendislik
Fakültesi
Makine Mühendisliği Makine Malzemesi ve İmalat Teknolojisi Profesör 1 1 Malzemelerin aşınma dirençleri üzerine çalışmaları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Devreler ve Sistemler Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Elektrik ve Elektonik Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak. Tıbbi görüntüleme sistemleri üzerine çalışmaları bulunmak.
Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Odun Mekaniği ve Teknolojisi Profesör 1 1 Orman Endüstri Mühendisliği alanında Doçentlik unvanı almış olmak. Bakteriyel selüloz üretimi üzerine çalışmaları bulunmak.
Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Orman İnşaatı ve Transportu Doçent 1 1 Orman Mühendisliği alanında Doçentlik unvanı almış olmak. Orman Yolları ve Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerine çalışmaları bulunmak.
Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Peyzaj Teknikleri Doçent 1 1 Peyzaj Mimarlığı alanında Doçentlik unvanı almış olmak. Kırsal peyzajlar üzerine çalışmaları bulunmak.
Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bitki Materyali ve Yetiştiriciliği Doçent 1 1 Peyzaj Mimarlığı alanında Doçentlik unvanı almış olmak. Peyzaj Planlama ve Koruma konuları üzerine çalışmaları bulunmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR