HATAY 5. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Gaiplik nedeniyle hazine adına tescil davası

HATAY 5. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2019/233 Esas
Tebligat Muhatabı
:
Kamuoyu

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLAN
T.C.

HATAY 5. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
Sayı : 2019/233 Esas 11/03/2019

MALİYE HAZİNESİ ile KANUNİ KAYYIM HATAY DEFTARDARI arasında mahkememizde görülmekte olan Gaipliğe Karar Verilmesi davası nedeniyle; MALİYE HAZİNESİ ile KANUNİ KAYYIM HATAY DEFTARDARI arasında mahkememizde görülmekte olan Tapu İptali Ve Tescil (Gaiplik Nedeniyle Hazine Adına Tescil) davası nedeniyle;2019/233 E. sayılı dosyada; Hatay İli, Antakya ilçesi,Dikmece Mahallesinde bulunan 78 parsel sayılı taşınmazdaki(22/a uygulanması sonucunda 187 ada 7 parsel) sayılı taşınmazın tamamının maliki Mulla Mustafa kızı Sabriye'nin adına kayıtlı hisse ve gelirlerin,
3561 s. yasa gereğince kanuni kayyım il defterdarı tarafından 10 yılı aşkın süredir idare edildiği ve hak sahiplerinin ortaya çıkmadığı gerekçesiyle taşınmazların hissedarların 4721 s. MK. nun 588.maddesi gereğince gaipliğine karar verilerek, dava konusu taşınmazdaki bu hisselerin idaresinden elde edilen gelirlerin de Hazine'ye irad kaydına karar verilmesi talep edilmiştir.
Dava konusu taşınmazın hissedarlarının bizzat kendilerinin veya kendileri hakkında bilgi sahibi olanların ilk ilan tarihinde itibaren 6 ay içerisinde Hatay Asliye 5. Hukuk Mahkemesinin 2019/233 Esas sayılı dosyasına bilgi vermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde dava konusu taşınmazın maliki olan Mulla Mustafa kızı Sabriye 'nin GAİPLİĞİNE, dava konusu taşınmazdaki kayyım tarafından idare edilen Mulla Mustafa kızı Sabriye 'nin hisselerin idaresinden elde edilen gelirlerin de Hazine'ye irad kaydına karar verileceği MK.nun 32, 33 ve 588. maddeleri gereğince 1. KEZ İLANEN TEBLİĞ olunur.
Aşağıda açık kimliği bulunan ve gaipliğine karar verilen gaipliği hakkında bilgisi olanların 6 ay içinde mahkememize haber vermeleri hususu ilanen tebliğ olunur.11/03/2019

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR