BATMAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kamulaştırma (bedel tespit ve tescil) davası tebliği

BATMAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052384
Şehir : Batman
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRUHABER 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/184 Esas
Tebligat Muhatabı
:
Ayşe ORHAN

2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 10, 19. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

BATMAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
İLAN

DOSYA NO : 2017/180 ve 2017/184 Esas Sayılı Dosyalar.
DAVALI : AYŞE ORHAN - Mehmet Ali ve Güler kızı 01/07/1981 doğumlu,
Davacı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından davalılar aleyhine mahkememize açılan Kamulaştırma (Bedel Tespiti ve Tescil) davasının yapılan yargılamasında verilen ara karar gereğince;
Tüm arama ve araştırmalara rağmen adresi tespit edilemeyen davalı Ayşe ORHAN'a dava dilekçesinin tebliği yapılamamıştır. Bu sebeple dava dilekçesinin ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Davacı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından davalı aleyhine, Batman İli Hasankeyf ilçesi Hasankeyf Köyü hudutları dahilinde bulunan 365 ve 140 parsel sayılı taşınmazlar için Ilısu Barajı ve HES Rezervuar (Göl) sahası inşaatı için müvekkil idarece kamulaştırma kararı alındığını, 2942 sayılı Kanunun 4650 sayılı Yasa ile değişik 8. maddesi öncelikle pazarlıkla satın alma usulü denendiğini, davalı ile uzlaşma sağlanamadığını, taşınmazın değerinin 2942 sayılı Yasanın 4650 sayılı Yasa ile değişik 10. maddesi gereğince kamulaştırma bedelinin tespiti ile gayrimenkulun müvekkili adına tapuya tesciline karar verilmesi talepli 2017/180 ve 2017/184 Esas sayılı dosyalarda Kamulaştırma davası açılmış olup davalı Ayşe ORHAN'ın karara 30 gün içinde idari yargıda iptal veya adli yargıda maddi hatalara karşı düzeltim davası açabileceği, aksi halde bedele dair kararın kesinleşerek taşınmazın davacı idare adına tescil edileceği ve bedelin Batman Vakıf Bankasına adına yatırılacağı, tüm savunma ve delillerini ilan tarihinden itibaren üç hafta içinde mahkememize yapması gerektiği, aksi halde yargılamaya yokluğunda devam olunarak karar verileceği, dava dilekçesi tebliği yerine geçerli olmak üzere İLANEN TEBLİĞ olunur.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR