BATMAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kamulaştırma (bedel tespit ve tescil) davası tebliği

BATMAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052395
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : KILIÇ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2018/492 ve 2018/494 Esas
Tebligat Muhatabı
:
Hasan YEŞİL

2942 Sayılı Kamulaştırma Kanununun 10, 19. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

BATMAN 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
İLAN

DOSYA NO : 2018/492 ve 2018/494 Esas sayılı dosyalar.
DAVALI : HASAN YEŞİL - Yusuf ve Behiye oğlu 04/11/1974 doğumlu,
Davacı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından davalılar aleyhine mahkememize açılan Kamulaştırma (Bedel Tespiti ve Tescil) davasının yapılan yargılamasında verilen ara karar gereğince;
Tüm arama ve araştırmalara rağmen adresi tespit edilemeyen davalı Hasan YEŞİL'e dava dilekçesinin tebliği yapılamamıştır. Bu sebeple dava dilekçesinin ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Davacı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından davalı aleyhine, Batman İli Merkez Kılıç Köyünde Kain 282 parselden ifrazen oluşan 1084 parsel sayılı taşınmaz ile 264 parselden ifrazen oluşan 1074 parsel sayılı taşınmazdan Batman-Midyat Devlet Yolu yapmak ve emniyet sahası oluşturmak amacıyla kamulaştırma kararı alındığını, 2942 sayılı Kanunun 4650 sayılı Yasa ile değişik 8. maddesi öncelikle pazarlıkla satın alma usulü denendiğini, davalı ile uzlaşma sağlanamadığını, taşınmazın değerinin 2942 sayılı Yasanın 4650 sayılı Yasa ile değişik 10. maddesi gereğince kamulaştırma bedelinin tespiti ile gayrimenkulun davacı Karayolları Genel Müdürlüğü adına tapuya tesciline karar verilmesi talepli Kamulaştırma davası açmış olup davalı Hasan YEŞİL'in karara 30 gün içinde idari yargıda iptal veya adli yargıda maddi hatalara karşı düzeltim davası açabileceği, aksi halde bedele dair kararın kesinleşerek taşınmazın davacı idare adına tescil edileceği ve bedelin Batman Vakıf Bankasına adına yatırılacağı, tüm savunma ve delillerini ilan tarihinden itibaren üç hafta içinde mahkememize yapması gerektiği, aksi halde yargılamaya yokluğunda devam olunarak karar verileceği, dava dilekçesi tebliği yerine geçerli olmak üzere İLANEN TEBLİĞ olunur.

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR