ÇORLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kıymet takdir raporunun ilanen tebliği

ÇORLU 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862969
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/4955 ESAS
Tebligat Muhatabı
:
ÜMİT KORAMAZ

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU 03/09/2018
3. İCRA DAİRESİ
2017/4955 ESAS

KIYMET TAKDİR RAPORUNUN BORÇLU ÜMİT KORAMAZ'A
İLANEN TEBLİĞİ
ALACAKLI : TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş., 8760043420Vergi Nolu,
VEKİLİ : Av. Cumaziye Ceren Zayım
Dumlupınar Cad. Olimpia Sit. B Blok No:3 K: 3 D:12 Çorlu Çorlu / TEKİRDAĞ
BORÇLU : 1- SİLİVRİ YEM UN HAYVANCILIK TARIM VE GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş.,
Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mah.Nazım Hikmet Bulvarı Nevista Residence A Blok K:32 D:272 Esenyurt / İSTANBUL
BORÇLU : 2- ÜMİT KORAMAZ, 430..........94TC Nolu, Ali - Fikriye oğlu/kızı, 16/02/1971 D.Tarihli
Cem Karaca Cad. Gençlik Sitesi No: 0/16 Kepez / ANTALYA
BORÇ MİKTARI : 140.000,00 TL. (Faiz ve masraflar hariç)
REHİN EDİLENİN NE OLDUĞU: Tekirdağ Ili, Çerkezköy Ilçesi Gazi Mustafa Paşa Mah. 5 Parsel, 365 Ada, Bodrum Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm
İİK.128/a Maddesi " Kıymet takdirinin tebliğ edildiği ilgililer, raporun tebliğinden itibaren yedi gün içinde raporu düzenleten icra dairesinin bulunduğu yerdeki icra mahkemesindeşikayette bulunabilirler. Şikayet tarihinden itibaren yedi gün içinde gerekli masraf ve ücretin mahkeme veznesine yatırılması halinde yeniden bilirkişi incelemesi yaptırılabilir; aksi halde başka bir işleme gerek olmaksızın şikayet kesin olarak reddedilir." hususu ve gayrimenkul bilirkişi raporu ilanen tebliğ olunur. İcra Dairesi Hesap Bilgileri Banka Adı: T. Vakıflar Bankası T.A.O.
Iban No : TR720001500158007297712554
Vergi Dairesi Adı / No: Vergi Dairenizi Güncelletiniz!
BİLİRKİŞİ RAPORU
1-Giriş: Çerkezköy İcra Müdürlüğünün 2017/840 Talimat sayılı dosyasından aşağıda bilgisi yazılı gayrimenkulün kıymetinin tespitinin yapılması için re'sen bilirkişi seçilmiş, keşif günü olan 17/08/2017 tarihinde taşınmazın bulunduğu adrese kadastro bilirkişisi ile gidildi; gezildi, görüldü, gerekli ölçü ve notlar alındı. Bu konudaki görüş ve kanaatimizi bildiren raporumuzun ayrıntıları aşağıda belirtilmiştir.
2- Tespit Ve Konusu: Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, G.M.K.P. Mah. Zümrüt Sokak, No:3. Tapu kayıtlarında 365 Ada, 5 Parsel, Bodrum Kat, 1 Nolu bağımsız bölüm tam hisse Ümit KORAMAZ adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.
3- İnceleme: Tespit dosyasının incelenmesi ve 17.08.2017 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır.
Çerkezköy İlçesi, G.M.K.P. Mah. 365 ada, 5 Parsel, tapuda 386,40 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+4 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Binanın girişi bodrum kattan sağlanmaktadır. Merdivenler mermer korkulukları aluminyum doğramadır. Mesken binanın bodrum katında yer alıp onaylı mimari projesine göre: oda, salon, mutfak, antre ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Mesken ana bina girişine göre sağ kısımda yer alıp, belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen meskende hali hazırda kiracı tarafından kullanılmakta olup 55m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva, saten boyalı, tavanlar tavanlı, köşeler kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminant parke, antre, mutfak, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Pencereleri plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Meskenin doğalgaz tesisatı yapılmış olup abonelik yapılmamıştır.
Çerkezköy İlçesi, G.M.K.P. Mah 365 Ada, 5 Parsel numaralı parsel 1/1000 ölçekli mer'i revizyon uygulama imar planında konut alanı fonksiyonunda kalmakta olup, ayrık nizam 5 kat imarlı TAKS:0.40 yapılaşma şartlarına sahiptir.
4-Sonuç ve Kanaat: Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre, oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, G.M.K.P Mah., 365 Ada, 5 Parsel, Bodrum kat, 1 nolu bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazın 80.000-TL (seksenbinlira) değerinde olduğu kanaatlerine varılmıştır. 22/08/2017

Not
İlgili kanuni dayanağı mucibince gazete yayım yükümlülüğü yerine getirilmek suretiyle aleniyet kazanmış olan işbu resmi ilanın elektronik ortamda duyurulan metni içerisinde yer alan gerçek kişilere ilişkin özel bilgiler ilgili kişilerin haklarına halel gelmemesi adına, kişisel verilerin korunmasının temini için gizlenmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR