GELİBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Gelibolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ticari Taksi ve Durakları Yönetmeliğinde değişiklik

GELİBOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
TEBLİGAT İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Tebligat Muhatabı
:
Kamuoyu

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

İLAN
GELİBOLU BELEDİYESİ BAŞKANLIGI
ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN


02.10.2014 tarihli 107 karar no ile kabul edilen Gelibolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ticari Taksi ve Durakları Yönetmeliğinin aşağıdaki maddelerinde değişiklikler yapılmasına karar verilmiştir.
Gelibolu Belediyesi Ticari Taksi ve Durakları Yönetmeliğinin 9.maddesi a) bendi
Eski hali:
a)T plaka ticari taksi çalışamaz hale gelerek, seferden çekilmek zorunda kalındığı veya model değişikliği yapıldığı taktirde işletme ruhsatı en çok beş (5) yaşındaki yeni araca aktarılır, ücret olarak sadece ruhsat belge ücreti alınır.
Yeni hali;
a)T plaka ticari taksi çalışamaz hale gelerek, seferden çekilmek zorunda kalındığı veya model değişikliği yapıldığı taktirde işletme ruhsatı en çok 10 (on) yaşındaki yeni araca aktarılır, ücret olarak sadece ruhsat belge ücreti alınır.
Gelibolu Belediyesi Ticari Taksi ve Durakları Yönetmeliğinin 9.maddesi j) bendi
Eski hali;
J)Ruhsat sahibinin ölümü halinde mahkemeden alınacak veraset ilamında yazılı varislerin, ruhsat sahibinin ölüm tarihinden itibaren 90 gün süre içinde müracaatı muvafakat üzerine varis veya varislerin trafik tescil bürolarından düzenlenmiş motorlu araç tescil belgesinde belirtilen mirasçıların biri veya tümü adına işletme ruhsatı tanzim edilir. Varisler dilerlerse haklarını 3 ncü kişilere satış veya devir edebilirler. En geç 6 ay içerisinde bütün varislerin muvafakati alınamaz ise varislerin üçüncü kişilere devir temlik hakkı kaybolur.
İşletme ruhsatının varislerden biri veya diğerleri adına tanzim edilmesi halinde devir temlik ücreti alınmaz, model yaşı aranmaz ancak yıllık vizelerde 15 yaş şartı aranır. Varisler isterlerse şoför çalıştırabilirler. Bu durumda kendilerinde sürücü belgesi ve ticari taşıt kullanım belgesi şartı aranmaz. 3 ncü kişilere yapılan devirlerde devir temlik ücretinin tamamı alınır ve araçlarda model yaşı aranır (5 yaş).
Yeni hali;
j.) Ruhsat sahibinin ölümü halinde mahkemeden alınacak veraset ilamında yazılı varislerin, ruhsat sahibinin ölüm tarihinden itibaren 90 gün süre içinde müracaatı muvafakat üzerine varis veya varislerin trafik tescil bürolarından düzenlenmiş motorlu araç tescil belgesinde belirtilen mirasçıların biri veya tümü adına işletme ruhsatı tanzim edilir. Varisler dilerlerse haklarını 3 ncü kişilere satış veya devir edebilirler. En geç 6 ay içerisinde bütün varislerin muvafakati alınamaz ise varislerin üçüncü kişilere devir temlik hakkı kaybolur.
İşletme ruhsatının varislerden biri veya diğerleri adına tanzim edilmesi halinde devir temlik ücreti alınmaz, model yaşı aranmaz ancak yıllık vizelerde 15 yaş şartı aranır. Varisler isterlerse şoför çalıştırabilirler. Bu durumda kendilerinde sürücü belgesi ve ticari taşıt kullanım belgesi şartı aranmaz. 3 ncü kişilere yapılan devirlerde devir temlik ücretinin tamamı alınır ve araçlarda model yaşı aranır (10 yaş)
İLAN OLUNUR.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR