SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI

Meslek komiteleri ve meclis üyeleri asil ve yedek üyeleri seçilecektir

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

SAMSUN İLKADIM İLÇESİ 1. NOLU SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI SEÇİM İLANIDIR

SEÇİM GÜNÜ VE SEÇİMİN YAPILACAĞI YER

1-SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI MESLEK KOMİTELERİ VE MECLİS ÜYELERİ ASİL VE YEDEK ÜYELERİ SEÇİMİ 03 NİSAN 2018 SALI GÜNÜ SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMET BİNASINDA YAPILACAKTIR. OYLAR SABAH 9.00 İLE AKŞAM 17.00 SAATLERİ ARASINDA KULLANILACAKTIR.

2-ODA YÖNETİM KURULU BAŞKANI , YÖNETİM KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ,DİSİPLİN KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ ,BİRLİK GENEL KURUL DELEGELERİ ASİL VE YEDEK ÜYELERİ SEÇİMLERİ 07 NİSAN 2018 CUMARTESİ GÜNÜ ODA MECLİS TOPLANTI SALONUNDA YAPILACAKTIR. OYLAR SABAH 9.00 İLE AKŞAM 17.00 SAATLERİ ARASINDA KULLANILACAKTIR.

MESLEK GRUPLARI

3-SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI MESLEK GRUBU SAYISI 37 DIR. MESLEK KOMİTESİ 100-200 ÜYEDEN OLUŞAN KOMİTELERDE 5 ASİL 5 YEDEK MESLEK KOMİTESİ ÜYESİ,2 ASİL 2 YEDEK MECLİS ÜYESİ,200 DEN FAZLA OLAN KOMİTELERDE İSE 7 ASİL 7 MESLEK KOMİTESİ ÜYESİ ,3 ASİL 3 YEDEK MECLİS ÜYESİ SEÇİLECEKTİR. OY PUSULALARINDA ASİL VE YEDEK ÜYELER SEÇİM LİSTELERİNDEKİ ÜNVANLARI İLE YAZILACAKTIR.

BİLDİRİM

4-MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYELİĞİNE SEÇİLEN TÜZEL KİŞİLER, MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYESİ SEÇİMLERİNİN KESİNLEŞMESİNDEN İTİBAREN BİR (1) GÜN İÇİNDE MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ÜYELİĞİNDE TÜZEL KİŞİYİ TEMSİL EDECEK TEMSİL VE BAĞLAYICI İŞLEM YAPMAYA YETKİLİ GERÇEK KİŞİNİN İSMİNİ SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI GENEL SEKRETERLİĞİNE BİLDİRMEK ZORUNDADIR.

LİSTELERİN ASILMASI

5-SEÇME VE SEÇİLMEYE HAİZ OLANLARA GÖRE HAZIRLANAN LİSTELER SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI PANOSUNDA 14-15-16 MART 2018 ÇARŞAMBA,PERŞEMBE,CUMA GÜNLERİ 08.00-17.00 SAATLERİ ARASINDA ASILI KALACAKTIR.

LİSTELERE İTİRAZ

6-A) 14-15-16 MART 2018 ÇARŞAMBA,PERŞEMBE,CUMA GÜNLERİ ASKIYA ÇIKACAK OLAN 37 MESLEK GRUBUNA AİT LİSTEYE İTİRAZLAR ASKI SÜRESİ İÇİNDE İLÇE SEÇİM KURULUNA YAPILACAK OLUP İLÇE SEÇİM KURULUNCA İKİ (2) GÜN İÇİNDE KARARA BAĞLANACAKTIR. İLGİLİ TARAFINDAN ÜÇ (3) GÜN İÇİNDE İL SEÇİM KURULUNA İTİRAZ ETME HAKKI OLUP İL SEÇİM KURULUNCA İTİRAZLAR İNCELENİP KARARA BAĞLANACAKTIR. İL SEÇİM KURULUNUN KARARI KESİNDİR.

B) 03 NİSAN 2018 SALI GÜNÜ YAPILACAK MESLEK KOMİTESİ VE MECLİS ASİL VE YEDEK ÜYESİ SEÇİMİNE YÖNELİK İTİRAZLAR 04 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA GÜNÜ İLÇE SEÇİM KURULUNA YAPILACAK İTİRAZ AYNI GÜN İÇERİSİNDE SONUÇLANDIRILACAKTIR. 05 NİSAN 2018 PERŞEMBE GÜNÜ İL SEÇİM KURULUNA İLGİLİNİN İTİRAZ HAKKI VARDIR. İL SEÇİM KURULUNCA AYNI GÜN İTİRAZ GÖRÜŞÜLÜP KARARA BAĞLANACAKTIR. İL SEÇİM KURULUNUN KARARI KESİNDİR.

C) 07 NİSAN 2018 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK OLAN ODA YÖNETİM KURULU BAŞKANI , YÖNETİM KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ,DİSİPLİN KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ , BİRLİK GENEL KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ SEÇİMİNE İTİRAZLAR SEÇİM SONUÇLARININ İLAN EDİLDİĞİ 09 NİSAN 2018 PAZARTESİ GÜNÜ YAPILACAKTIR. İLÇE SEÇİM KURULUNUN KARARINA İTİRAZIN 10 NİSAN 2018 SALI GÜNÜ İL SEÇİM KURULUNA YAPILMA HAKKI VARDIR. İL SEÇİM KURULUNUN KARARI KESİNDİR.

KESİN LİSTELERİN ASILMASI

7-37 MESLEK GRUBUNA AİT KESİNLEŞMİŞ LİSTELER 26-27-28 MART 2018 PAZARTESİ ,SALI VE ÇARŞAMBA GÜNLERİ SAAT 08.00-17.00 ARASINDA SAMSUN TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMET BİNASINDA 3 GÜN SÜRE İLE ASKIDA İLAN EDİLİR.

OY VERME

8-OYLAR OY VERENİN KİMLİĞİ ODA RESMİ KURULUŞUNCA VERİLEN BELGE İLE İSPAT EDİLMESİNDEN VE LİSTEDEKİ İSMİNİN KARŞISINDAKİ İMZALANMASINDAN SONRA KULLANILACAKTIR. TÜZEL KİŞİ TEMSİLCİLERİ GERÇEK KİŞİLERİN SEÇİM TARİHİNDEN EN ÇOK ÜÇ AY ÖNCEYE AİT DÜZENLENMİŞ TEMSİL BELGESİ ASLI VEYA NOTERDEN ONAYLANMIŞ GEÇERLİ İMZA SİRKÜSÜ ASLINI OY KULLANMA ESNASINDA İBRAZ ETMESİ GEREKMEKTEDİR.

İLAN OLUNUR

BURHANETTİN ÖKSÜM 28306

İLKADIM İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANI

İlan Görselleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR