Mardin’de Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı protokolü imzalandı

Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürlüğü, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ve Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı”nın protokolü imzalandı.

Yerel basın işletmelerinde nitelikli personel istihdamının desteklenmesi, bu gazetelerin varlıklarını devam ettirebilmesi, yerel ekonominin gelişebilmesi için hazırlanan projeye Mardin ilinde ikamet eden, Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olanlar veya bu fakültelerin son sınıflarında okuyan toplam 25 kursiyer eğitime katılacak.

İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı kapsamında, eğitimlerini bitiren katılımcılara basın işletmelerinde çalışma imkânı sağlanacak.

İstihbarat haberciliği, kültür-sanat haberciliği, televizyon haberciliği, politika haberciliği, dijital habercilik, röportaj teknikleri vb. başlıklardan oluşan dersler, üniversitelerin İletişim Fakültesi akademisyenleri ve alanında uzman gazeteciler tarafından verilecek.

Katılımcılara BİK-DİKA-İŞKUR tarafından onaylı “Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı” konulu sertifika verilecek.

 

Duyuru Tarihi: 13 December 2018 06:37