Yeni nesil gazeteciler sertifikalarını aldı

Mardin’de ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’nı tamamlayan 21 kursiyere sertifikaları verildi.

Basın İlan Kurumu (BİK)  Mardin Şubesi koordinatörlüğünde, Dicle Kalkınma Ajansının (DİKA) desteği, Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) işbirliği ile düzenlenen ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’nın kapanış ve sertifika töreni düzenlendi.

Üniversitelerin İletişim, Hukuk, İİBF, Sağlık ve Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olanlar ile bu fakültelerin son sınıflarında okuyup da mezuniyet şartlarını yerine getiren kursiyerlerin katıldığı ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı’nda 21 kursiyer sertifika alarak mezun oldu.

Artuklu Kaymakamlığı konferans salonunda yapılan törene Mardin Valisi Mustafa Yaman, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca, kurum amirleri, kaymakamlar, gazeteciler ve kursiyerler katıldı.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Yakup Karaca 

Törende konuşan BİK Genel Müdürü Yakup Karaca, yerel basının dijital dönüşüme uyum sağlaması gerektiğini vurgulayarak Basın İlan Kurumu olarak sektöre bu anlamda ellerinden gelen desteği verdiklerini ifade etti. Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı çerçevesinde yazılı basının ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirilmesinin temel amaç olduğunu söyleyen Karaca “Bu sayede sektörümüzün temel problemlerinin çözümlenmesinin yanı sıra yapısal dönüşümü ile birlikte dijital dönüşümlerinin de gerçekleştirilmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tören, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 21 kursiyere sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

Duyuru Tarihi: 08 February 2019 10:35