İçişleri Bakanlığına 1117 Büro Personeli Alınacak

İçişleri Bakanlığı tarafından taşra teşkilatı valilik, kaymakamlık, il ve ilçe nüfus birimlerinde çalıştırılmak üzere sözlü sınav ile sözleşmeli 1117 adet büro personeli alınacak.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde İçişleri Bakanlığı’nın taşra teşkilatı valilik, kaymakamlık, il ve ilçe nüfus birimlerinde çalıştırılmak üzere lisans veya ön lisans mezunu toplam 1117 adet sözleşmeli büro personeli istihdam edilecek.

Lisans mezunu 160, ön lisans mezunu 957 kişinin alınacağı büro personeli kadrosu için sözlü sınavlar Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Trabzon, Diyarbakır ve Erzurum’da yapılacak.

Adaylar, Bakanlığın www.icisleri.gov.tr internet sitesinde 16-20 Temmuz 2018 tarihleri arasında yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla başvuru formuna e-devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda müracaat edebilirler. Müracaatlar elektronik ortamda alınacağından posta yolu ile veya bizzat müracaatlar kabul edilmeyecek.

İlan metnine ulaşmak için tıklayınız 

Düzeltme ilanına ulaşmak için tıklayınız