İlan.gov.tr’ye ücretsiz üyelik

Basın İlan Kurumunun aracılık ettiği günde 500’ün üzerinde resmi ilanı gazetelerde yayımlandıkları gün takipçileriyle paylaşan ilan.gov.tr, abone olan ziyaretçilerine ayrıcalıklar sunuyor.

Türkiye’nin resmi ilan portalı ilan.gov.tr’de “favori arama” seçeneğine eklediğiniz ilanları daha sonra da görebileceksiniz.

“Arama seçeneği kaydetme” özelliği sayesinde ise size özel arama kriterleri oluşturup kaydedebilecek ve siteye girdiğinizde bu seçenekler sayesinde kısa sürede aramanızı gerçekleştirebileceksiniz.

Neden üye olmalıyım?

Ülkemizde yaklaşık 5 bin kamu kurum ve kuruluşu, kanun, tüzük veya yönetmelikleri gereği resmi ilan yayınlamaktadırlar.

İlanlar genellikle; “Alım”, “Satım”, “İhale”, “Tebligat”, “Personel Alımı” ve “Kamu Duyuruları” şeklinde olmakta ve bu yönleriyle vatandaşlarımızın çoğunluğunu ilgilendirmektedir.

Resmi ilanları daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla kurulan ilan.gov.tr’ye üye olan kullanıcılar, sadece dijital olarak bu ilanlara ulaşmakla kalmayacak, aynı zamanda “Detaylı Arama”, “Kişiselleştirme”, “Haberdar Edilme” “Takip Edebilme”, “Paylaşma” ve “Hata Bildirme” gibi hizmetlerden yararlanma imkanına kavuşmaktadır.

Nasıl üye olurum?

ilan.gov.tr’ye üye olmak istiyorsanız, ana sayfanın sağ üst bölümünde yer alan “OTURUM AÇ” seçeneğini, ardından açtığınız sayfadaki menünün altında bulunan “Buradan Üye Olabilirsiniz” linkini tıklayınız. Açılan ekrana istenen bilgileri giriniz ve “Kaydet” butonunu tıklayarak işlemi tamamlayınız.